Хліб дорожчати не буде, - уряд

Хліб дорожчати не буде, - уряд
Уряд переконує українців: жодних підстав для подорожчання хліба в Україні немає - хліба в державній коморі буде досить.

Про це інформує УНН.

Як повідомили в кабміні, очікуваному слабкому через несприятливі погодні умови врожаю 2012 року допоможе щедрий урожай 2011-го, частку зерна якого буде збільшено в перехідних запасах. Завдяки тому, що уряд завчасно вирішує це питання, споживачі цього просто не відчують. Адже хліба в державній коморі буде досить навіть якщо найпесимістичніші прогнози на урожай 2012-го справдяться, тож і підстав для здорожчання паляниць не виникне.

За даними Міністерства аграрної політики та продовольства, у поточному маркетинговому році обсяги виробництва зернових культур оцінюються на рівні 56,4 млн. тонн, з них пшениці – 22,4 млн тонн, з якої 13,5 млн тонн – продовольча. Очікується, що пропозиція зерна на внутрішньому ринку перевищить 62 млн тонн при потребі внутрішнього споживання зерна у 26,7 млн тонн.

Як зазначили у Секретаріаті КМУ, ситуація зі станом посівів озимих зернових культур, зокрема пшениці, викликає занепокоєння, адже через несприятливі метеорологічні умови втрати озимих можуть бути на площі в 2 млн га. Тож при подальшому критичному розвиткові ситуації зі станом посівів, урожай озимої пшениці в 2012 році може скласти від 12 до 16 млн тонн, з якої продовольчої пшениці – 6-8 млн тонн. Однак навіть за такого урожаю у 2012 році запаси пшениці будуть достатніми для забезпечення внутрішніх потреб. При цьому ще очікується й формування надлишків такого зерна, яке буде поставлено на експорт.

Аби завчасно вирівняти ситуацію з очікуваним невисоким врожаєм, 17 листопада в Мінекономіки на засіданні міжвідомчої робочої групи по складанню балансу попиту та пропозиції зернових культур було прийнято рішення про доцільність збільшення перехідних запасів продовольчої пшениці на 3 млн. тонн до 5,4 млн тонн. Таким чином, перехідні запаси всіх зернових культур можуть скласти 9,1 млн тонн.

Отже, саме наповнення внутрішнього ринку продовольчої пшениці у 2012/13 маркетинговому році буде основою для формування стабільної цінової ситуації на ньому. Наразі Урядом розробляються та вживаються ряд організаційних заходів з цього питання.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Хліб дорожчати не буде, - уряд
04 січень, 2012, 16:14