вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис

Знання, які дійсно багато важатьПочну з трохи дурнуватого, на перший погляд, запитання: ви коли-небудь важили шкільний рюкзак своєї дитини? Звичайно, усім і так зрозуміло, що він тяжезний. Але, направду, хтось важив його?

Спостерігаючи за муками, з якими син натягав на плечі рюкзак, наповнений "джерелами знань", у мене таки виникло бажання дізнатись цифри. 6 кг 800 г! І це – без змінного взуття. При тому, що сама дитина важить 25 кг… Тобто школяр несе на собі майже третину власної ваги. А до школи йти 15 хвилин.

Ні для кого не секрет, що існують чіткі санітарно-гігієнічі норми щодо ваги портфеля зі шкільним приладдям, який носить учень. Зокрема вага шкільного реманенту повинна "вкластись" у конкретні межі:

для учня I – II класу – 1,5-2 кг;
III – IV класу – 2-2,3 кг;
V – VI класу – 2,3-3 кг;
VII – VIII класу – 3-3,5 кг;
IX – XI(XII) класу – 3,5-4,5 кг.
З'їли? Наші 6 кг 800 г перевищили норму втричі (не забуваємо ще про змінне взуття)!

"Ми ж носили, і нічого", – подумає хтось. А от дарма. Зараз діти розумово набагато випереджають нас у їхньому віці, проте значно слабші фізично – у половини класу спецгрупи чи звільнення з фізкультури. І такі щоденні навантаження на ще не сформований хребет дадуться взнаки. Причому дуже швидко.

Уряд приділив надзвичайно багато уваги освітній реформі – новітні методики викладання, зміна формату спілкування учнів, учителів та батьків, упровадження проектної роботи, навчання через діяльність і т.д. А що ж зі здоров'ям школярів?

Звичайно, можна купити електронні книги. Але не всім батькам вони по кишені. Та й діти є діти: забув, згубив, розбив, "сама зламалась"…

Можна було б мати по два комплекти підручників – вдома і в школі. Але ж тих книжок і так бракує. Та й місце для їх зберігання у школі треба знайти – у нас же досі кабінетна система навчання. А індивідуальні шафки для учнів – рідкість.

А можна підручники просто видавати у кількох частинах (томах) – невеличких, компактних. Але це затратно і додасть зайвого клопоту.

Є багато різних "можна", проте на кожне з них є своє "але". І поки хтось не знайде оптимальне рішення цієї задачки, школярі будуть носити свої 6 кг 800 г, і сполучення "важка наука" сприйматиметься буквально.

Джерело: Конкурент
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 2
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А може ви щось таки запропонуєте? Побачили проблему - знайдіть вихід з неї, тобто ведіть мову серйозно, а не «по-українські», як колись зауважив Винниченко.
Відповісти
Анна озаринська має рацію. У мене внучка носить такий же рюкзачок. 70% того, що там є, вона не витягує жодного дня в тиждень. Такі рюкзаки - це мішок цементу на шию дітям. Я теж ходив в школу: в початкову - за кілометр, в восьмирічку - за 3 кілометри і в середню - за 12. Знаю, що то таке. А потім ще було 2 вузи (при других совєтах). Я носив зошити і щоденник. Кольорових олівців, фламастерів, перезувного взуття в мене ніколи не було. І богу дякувати. Максимум - 0,5 - 1 кг.
Відповісти