вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис

Енергетична відсталість України

Ми живемо в епоху прискореного розвитку технологій та науки. Під впливом нових знань і розробок відходять у минуле традиційні галузі. Безнадійно застарівають колись поширені підходи до організації виробництва. Світ змінюється. Є ті, хто йде в ногу з цими змінами. І не лише йде, а й намагається бути одним з лідерів змін. А є ті, які змін не хочуть і будь-що намагаються втримати старий уклад. А разом з ним тягнуть у відсталість всю державу. Ситуація в українській енергетиці – яскравий тому приклад.
Років 5 чи 10 тому на те, що у світі відбувається енергетична революція, мало хто зауважував. Тоді сонячні чи вітрові станції були чимось на зразок модних тенденцій. Більшість свято вірили у непорушність і незамінність традиційної енергетики. Вугілля, нафта, газ та атомна енергія були тими стовпами, на яких базувався ретроградний світогляд. А такі країни як Росія буквально молилися на те, щоб ера вуглеводнів тривала вічно. Проте немає нічого вічного під сонцем. І особливо в умовах динамічного 21 століття.
Світові інвестиції у відновлювані джерела енергії (ВДЕ) вдвічі перевищили фінансування викопного палива в 2016 році, а частка «зелених» технологій в світі зросла з 10,3% в 2015 році до 11,3% в 2016 році. В той же час кількість сонячних та вітроустановок встановили рекорд і склали 127 ГВт.
Провідні країни світу швидко нарощують свої потужності у галузі чистої енергетики. У багатьох країнах Європи частка ВДЕ у виробництві електроенергії сягнула 30 – 40%. У Великобританії цього літа були дні, коли альтернативні джерела енергії виробили більше 50% всього струму. А вугілля вперше з 1882 року не використовувалося для виробництва електроенергії. Але не лише провідні країни Заходу нарощують свої потужності у секторі відновлювальної енергетики. Роблять це і Китай, Індія, Пакистан, Бразилія, країни Латинської Америки та Африки. Є міста, які взяли на себе зобов’язання повністю відмовитися від викопного палива. А що ж Україна? А в Україні частка відновлювальної енергетики становить лише скромні 1 – 1,5%...
Здавалося б, українська влада мала б докласти максимум зусиль для розвитку відновлювальної енергетики. Не лише тому, що за цим майбутнє. А також тому, що вона дозволяє Україні стати енергетично незалежною від Росії. Але наші можновладці настільки неповороткі і ретроградні, що навіть профільне міністерство у нас називається міністерством енергетики і вугільної промисловості. А це вже свідчить про певні закладені пріоритети у роботі. Я б ще зрозумів, якби міністерство мало таку назву у 19-му столітті. Але ж не у 21-му!
Про що сьогодні більше дбає політична еліта України? Про розвиток чи про те, аби його не допустити? Про чисту енергетику і нові можливості (в тому числі створення робочих місць) чи про можливості для олігархів, яким належать електростанції, які працюють на викопному вуглеводневому паливі? Про український народ чи про Рината Ахметова? Відповіді на ці питання більш ніж прозорі.
У цьому контексті сумнівними виглядають плани уряду забезпечити до 2020 року 11% виробництва енергії в Україні з відновлювальних джерел. А щодо намірів у 2035 році досягнути показника у 25%, то вже зараз провідні країни світу можуть ним похвалитися. То ми будемо розвиватися чи будемо у ролі вічно наздоганяючих і аутсайдерів, які застрягли у далекому і темному минулому?
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 7
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Сміливі роздуми дилетанта про відновлювальну енергетику. Наступний блог Пшибельського може бути про те, як вирізати гланди через ж... . Україна з проблемами енергетики на непоганому місці в Європі і в світі. Відмова від російського газу, велика економія (нарешті дійшло!, атомна енергетика складає 47-50% від загального виробництва енергії. Хіба це погано? Щодо вітряків, то для них потрібна "роза вітрів". Колись цікавився кримською вітровою енергією.
(вітряки стоять в Сакському районі). Так і не довелось мені побачити їх працюючими - немає вітру. Стоять для загальної прикраси пейзажу. Вітрова енергія для країн на узбережжях океанів. І вона поки що дорога. В Україні - війна. Вона забирає сотні мільйонів гривень у день. Кожен снаряд, розірваний над Калинівкою, коштує десятки тисяч гривень. І так скрізь... Не до альтернативних видів енергії нам.
Відповісти
Влада так і вміє чимось прикриватися, давайте тільки займемося війною, затягнемо її до 50 років і ніякого розвитку, бо у нас війна, і останемся в середньовіччі. енергоефективності у нас ніякої, на жаль( тільки бла бла бла
Відповісти
Влада так і вміє чимось прикриватися, давайте тільки займемося війною, затягнемо її до 50 років і ніякого розвитку, бо у нас війна, і останемся в середньовіччі. енергоефективності у нас ніякої, на жаль( тільки бла бла бла
Відповісти
наша держава в повній ду***і. які там енергетичні технології, у нас ніяких технологій немає і війна тут не причому
Відповісти
гланди через ж... ? було б цікаво почитати))))
відмова від російського газу, але донедавна вуголь в сєпарів купляли. Ця влада всіх задовбала!
Відповісти
чувак, твоя "думка" і ти давно відстали від життя. ефективність вітрової і сонячної енергетики зараз уже зрівнялася з ефективністю вугільної. якщо б слідувати твої логіці, то чого сонячних станцій повно в країнах Центральної Європи і в Англії? адже там світловий день і кількість сонячних днів навіть менша як в Україні. може вони лохи? чи може це ми лохи? давайте будемо і далі купувати вугілля в Ахметова і сидіти та нічого не робити. І кожен рік нам казатимуть - ах в нас знову можливі відключення електрики.
Відповісти
Відстала чи не відстала думка в чувака—спірне питання, бо сонячна енергія була найбільш швидкозростаючим джерелом світової енергії в минулому році, показавши динаміку краще, ніж у інших видів отримання енергії.Такі дані містяться в недавньому звіті Міжнародного енергетичного агентства, пише Engadget. Тому тема актуальна не лише в нашій країні. Хоча для України це буде ефективно тільки тоді, коли це стане державною політикою.
Відповісти