Волинська єпархія УПЦ (МП) відповіла активістам

Волинська єпархія УПЦ (МП) відповіла активістам
На звернення до архієреїв УПЦ (МП) у Волинській області із закликом підтримати визнання автокефалії та взяти участь в об’єднавчому Соборі, де буде обрано Предстоятеля Церкви, який одержить довгоочікуваний Томос, дали відповідь.

Відповідь надав прес-секретар УПЦ (МП) на Волині Олег Точинський, - пише Конкурент.

«Ми щиро радіємо, що різні громадські організації вболівають за долю українського і світового Православ'я. Разом з тим, ми також вважаємо, що оскільки це питання церковного характеру, то воно повинно залишатись в межах компетенції Церкви чи Церков, які зараз є сторонами у ситуації, що склалась. Зрештою, представників УПЦ КП та УАПЦ ніхто не обмежує в праві на об'єднання та здобуття якихось нових статусів. Проте позиція Волинської єпархії УПЦ в цілому та єпископа Нафанаїла зокрема, цілком тотожна тій, яка була висловлена на Соборі єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року», – зауважив прес-секретар.

Нагадаємо, раніше єпископ Волинський і Луцький УПЦ (МП) Нафанаїл надавав офіційну позицію.

«Є офіційна позиція нашого Синоду, нашого блаженнішого, який зустрічався із Президентом. У мене така ж позиція. Вона дуже проста: той статус, який є, нас влаштовує. Він нам дає можливість звершувати славославіє Бога, спасатися, бути со Христом. Хай усі церкви ідуть до нас, ми всіх приймаємо», – сказав він.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 29
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Все ясно, роздягти тих московських попів облити зеленкою і гнати до москви.
Відповісти
Всіх в москву, релігія опіум для народу.
Відповісти
95%респодентов не понимают значение слова томос и автокефалия...если бы понимали радости было бы меньше
Відповісти
Чємодан - вакзал - Рассєя!
Відповісти
Пишучие коментарии, вы кого нибудь любите?
Відповісти
Повністю підтримую позицію нашого настоятеля.

Представників УПЦ КП та УАПЦ ніхто не обмежує в праві на об'єднання та здобуття якихось нових статусів.

А тиск чинити не потрібно, обзивати, висловлюватись нецензурно! У нас свобода віросповідання!
Відповісти
Ніхто не дає права ні президенту України, ні іншим людям виганяти "тих, хто їм не до вподоби" в Москву.
Може тоді усіх католиків відразу відправити в Рим та Ватикан?
А мусульман в Саудівську Аравію?
А протестантів в Німеччину?
Відповісти
В Росії уже понад 100 років не має ніякого православя, усе знищено під корінь. Це країна Антихриста Леніна. МП це просто 5 колона КГБ
Відповісти
А 200 років тому Волинь була греко-католицька.
Відповісти
А 1030 були християни,православні
Відповісти
Церква це не Філарет Кирило Варфоломій чи Папа Римский. Церква це ГРОМАДА...Бо Христос сказав...там де двоє зберуться в Імя моє там я буду. Тому Громада вирішує кому належить Храм...Питання в іншому...Виконуйте 10 заповідей Божих і самі вирішуйте в який Храм йти. Христос посеред нас.
Відповісти
Облити, розтягти, гнати..:))) що за бред. Церква це не Кирило, чи Варфоломій. Церква це громада. Якщо Громада свідома то і церква відповідна. Хто заставляє людей ходити в Церкву МП?
Відповісти
мабуть пора тобісотоніст кацапський пішкі валить з украіни...як там в пісаніі звідки прийшов туда і підеш....
Відповісти
Гнати з українських святинь Волині московських шпигунів. По якому праву вони захватили українські історичні і культурні цінності? Те що будували наші пращури? На їхнє, ними побудоване ніхто не посягає, а от Лавру, монастирі і храми прийдеться повернуть...
Відповісти
Цей сайт контролюється московськими модераторами , не пропускають усе що стосується правди про УПЦ МП
Відповісти
Если бы люди только знали, что за каждое слово их призовут к ответу в День Суда, мир бы утих.

Схиархимандрит Илий (Ноздрин)
Відповісти
Цей сайт контролюється московськими модераторами ,не пропускають коментарі що вкзують на проросійську діяльність упц МП
Відповісти
Якось так повелося, ще при совєтах, що як Росія бореться за свою велич то їх вважають патріотами, а якщо Україна то націоналістами. Ми теж великмй народ і хочемо бути патріотами,любити свою земою, родину, мати свою церкву, щоб у ній служба була на зрозумілій нам мові і возвеличували і молились за наш народ, а не затих зто плює нам в лице і стріляє в спину. Слава Богу ! Слава Україні!
Відповісти
Це команда Штірліців МП.

Відповісти
все ясно всякі там модератори сидять за поребриком і видаляють все підряд але повторю ця братія зустрічала б російське військо з молебнями і славословіями на вулицях луцька
Відповісти
Вірте в БОГА а не в рашистський патріархат де правда там і БОГ.
Відповісти
Гарячі голови, трішечки заспокійтеся, в Росії тільки цього й чекають щоби ми тут когось гнали. І тоді що, буде хрестовий похід на захист віри. Якщо люди самі зрозуміють, то вони й вирішать куди їм йти. А шаблею махати багато розуму не треба. як би біди цим не наробити. Та й церковники МП теж не дурні, потихенько вони вже починають служити укравїнською мовою Хоча не так давно одного знайомого священика за таке ледь не вигнали з роботи.
Відповісти
У нас свобода віросповідання, але прихожанам російської православної церкви в Україні (зараз поки що УПЦ) необхідно усвідомлювати, що частина ваших грошей, які ви залишаєте в церкві повертається смертоносною зброєю, з якої вбивають ваших дітей чи дітей ваших знайомих, рідних і друзів. А це вже не внутрішня справа церкви.
Відповісти
короче шо хоч будем делать но работать не пойдем...нема у нас веры ни в вас нив вашего шефа гундяя...а те кто сдесь поет за свободу вероисповедания видно никогда ни вы ни авши дети украину не защищали и корни ваши там в лаптеносии..но ехать туда вы не хочете там все хуже..но выбор нада будет делать или с украиной или кто против нас...
Відповісти
мне 59 лет верю или пытаюсь верить в бога отца святого духа и сына божего пишу русским чтобы поняли россияне---создание украинской автокифальной церквы-это решения бога-а он справедлив и жосткий и не приведи ума кого нибудь стать на его пути- будьто бомж или глава государства-атеист или патриарх-если одни не понимают-то церковные служители это знают -помните это пока вы жывы и имеете возможность-а м и н ь
Відповісти
Конечнор же, время всё решит, но очень долго ему не будет давать решать оголтелая клика Кириллового, победобешенногоо братства, надеющегося на возврат старого времени. Собітия , происходящие в Европе говорят о том, что возврата не будет ни к Путинскому социализму, ни к Кирилловскому поповству...
Відповісти
Ячейка російського світу,поки йтиме підтримка від головного офісу ФСБ в кремлі,просто так не розійдеться.
Відповісти