«Чоботи купую раз на 4 роки», – медсестра з Луцька розповіла, як живе на мінімальну зарплату. ВІДЕО

«Чоботи купую раз на 4 роки», – медсестра з Луцька розповіла, як живе на мінімальну зарплату. ВІДЕО
Лучанка Тетяна Матвійчук 7 років працює молодшою медичною сестрою в обласній психлікарні. Отримує "мінімалку" – 4 тисячі 723 гривні, а "на руки" – три вісімсот.

В інтерв’ю Суспільному жінка розповіла, на чому доводиться економити, та як на її життя вплине підвищення з 1 вересня мінімальної заробітної плати на 277 гривень.

Молодшою медичною сестрою у психлікарні жінка працює останні 7 років. Кожна зміна триває 8 годин.

Медсестра готує палати для приймання хворих, прибирає та дезінфікує відділення.

"Сидіти немає коли. Так само після процедур нам треба усе прибрати, провітрити, продезінфікувати", - розповідає жінка.

Сімейний бюджет Тетяни Матвійчук розписаний до копійки. У жінки є дві доньки, одна з них студентка.

"Це треба платити за проживання в гуртожитку. Хоч, вона на державній формі навчання, але також потрібно матеріал для студентів придбати. Менша - школярка. Так само і форма, і зошити, і ручки, вся канцелярія і підручники купуємо до школи. Звичайно, цих грошей не вистачає", - розповідає медсестра.

В день жінка намагається витрачати не більше 100 гривень. Щомісяця, розповідає, ділить свою "мінімалку" так:

- 1000 гривень відкладає на комунальні послуги
- 300 гривень жінка залишає на придбання засобів гігієни
- 2500 гривень лишається на їжу.

Найбільше жінці доводиться економити на харчах.

"М’ясо вибираємо не найкраще, а дивимося вже в ту суму, щоб вкластися, якісь пів кілограма купити, щоб вистачило і сім’ю прогодувати. А ще ж хочеться дитині хоч цукерку чи морозиво з’їсти. На все треба гроші".

Кілька днів тому, розповідає Тетяна Матвійчук, дізналася з новин про підняття мінімальної заробітної плати. З 1 вересня жінка буде отримувати на 277 гривень більше.

З наступної, уже збільшеної зарплатні, жінка планує відкласти гроші на нові зимові чоботи. Їх медичка купує раз на 3-4 роки. Зарплати не вистачає, тому, за її словами, доводиться обмежувати себе.

"Це підвищення, я думаю, ми не сильно і відчуємо. Тому що зараз вартість продуктів підвищиться. Зростуть комунальні тарифи. Тому воно буде йти на продукти і на оплату життя. На себе нам не буде що витрачати, на власні потреби", – розповіла Тетяна Матвійчук.

"З 200 тисяч застрахованих волинян, працюючих в області, 39 тисяч отримують мінімальну зарплату", – розповів заступник керівника обласного управління економічного розвитку та торгівлі Андрій Ткачук.

Підвищення мінімальної зарплати збільшить відрахування єдиного соціального внеску, ПДФО, військового збору. Зросте і єдиний податок, який сплачують фізичні особи підприємці.

Професорка луцького вишу Олена Лютак каже: це зростання “мінімалки” призведе до збільшення надходження до Державного бюджету на понад мільярд гривень. Інфляції, каже науковиця, не прогнозує.

"Це підняття не є суттєвим, 5-6%. Це не буде мати таких негативних наслідків. Скоріше за все тут прослідковується тенденція до стимулювання споживчих настроїв. У зв’язку з коронавірусом спостерігаємо, що дуже багато людей втратили роботу, знаходяться на межі. І це таке підняття буде таким стимулом щодо стимулювання розвитку економіки", – каже економістка.

За словами економістки Олени Лютак, рівень заробітної плати повинен зростати пропорційно зростанню економіки. Станом на сьогодні в Україні спостерігається її спад, каже фахівчиня.

В управлінні економічного розвитку та торгівлі Волинської ОДА Суспільному розповіли, крім Тетяни Матвіюк у бюджетній сфері за мінімальну зарплату працює ще 10 тисяч волинян. Медсестра каже: мріє заробляти хоча б 6-7 тисяч гривень, мовляв, тоді не довелось би економити.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Працювати на мінімалку - це свідомий вибір людини і поки не захочеш щось змінити, так і все життя пропрацюєте на мінімалку. Краще піти до приватника прибиральницею і отримувати 5000-6000 грн, а ніж псувати нерви в медицині за мінімалку і потім отримати мінімальну пенсію. Наші люди бояться змін/звикли до колективу/начальства от і згодні на менше. Не бійтесь змінити роботу і думайте в першу чергу про себе, а потім про інше!
Відповісти
Останні новини
«Чоботи купую раз на 4 роки», – медсестра з Луцька розповіла, як живе на мінімальну зарплату. ВІДЕО
30 серпень, 2020, 21:26