«Монастирська дорога». СМАЧНОГО ЛУЦЬКА!

«Монастирська дорога». СМАЧНОГО ЛУЦЬКА!
Луцьк славиться хорошими ресторанами. Та лучани не завжди славляться гурманством. Тому тут завжди «на ура» йшли нібипіци, пиріжки в олії багаторазового використання чи сосиски з матеріалів майбутнього...

Заклади з концепцією не приживались, заклади з хорошою кухнею не завжди знаходили свого клієнта.

Тому поява музейно-театрального ресторанчика «Монастирська дорога», що на Лесі Українки, 67, поряд з супермаркетом «Театральний» - певною мірою виняток з правила. Так буває, коли у власників є не тільки можливості, а й смак.

Звичайно, не всім сподобається заходити до ресторану через вхід в супермаркет. Але згадайте дитинство: найкращий сік завжди був у гастрономах. Тому будемо вважати, що такий вхід – це стилізація. І вибір: або вгору – в «столовку», або в підвал – до ресторану. Такий собі соціальний ліфт.

До речі, підвал теж має свої переваги – там не завжди працюють мобільні телефони. Інколи для сучасної людини це розкіш…

До «Монастирської дороги» - наліво від входу в супермаркет і сходами вниз. Сходи, до речі, доволі круті, і після вдалого частування можуть стати серйозним випробовуванням...

На стінах зали ресторанчика – старовинний Луцьк. Так і дихає історія у виконанні родини художників Дишків. Цікаво і стильно.

Для інформаційних гурманів можуть увімкнути аудіо зі стилізованою екскурсією: голос Сергія Ткачука, замальовки з історії міста. Щоправда, якщо вже слухаєш, то мусиш крутити головою: екскурсія «прив’язана» до сюжетів на стінах. Кажуть, є й англійською мовою.

Мені подобається – я люблю історію. А от друзі кажуть: забагато тексту, зображень, геральдики.

В меню про інтер’єр написано: «Створює ефект театральної присутності людей». Не зрозумів фрази. Для чого в ресторані присутність чужих людей? Я ж тут їм, а вони «заглядають в рота»…

Грає затишна фонова музика. Спокійно, малолюдно. Ідеальне місце для зустрічей з агентами, екс-подругами і… щоб поїсти з друзями.


Приємно усміхнулася офіціантка Оля, запропонувала вибрати страви. Меню стилізоване під загальне дизайнерське рішення. Але дисонує зі стилем під старовину: дерев’яні столи і стільці, ковані елементи. Тут би гарніше виглядало меню в шкірі.

Кухня – європейська, ціни – вище середнього як для Луцька.

До нашої уваги холодні закуски – 8 пропозицій, гарячі закуски – 4 пропозиції, салати – 7, перші страви – 4. Страви з м’яса (6), птиці (3), риби (4), страви гриль (3), гарніри (4), соуси (5), десерти (6).

У меню вони описані стилізованим примовлянням. Не вказано інгредієнтів. А тому, вибираючи, треба розпитувати в офіціанта: «Чи є яйця в цьому салаті?..»

«Родзинки» у пропозиції страв: каре з баранини, перепілка табака, яблуко з кисломолочним сиром на гарнір, тістечко «Трюфель» власного виробництва.

Винна карта – бідненька, програє меню. Такий собі мезальянс (до деяких страв я просто не зміг би підібрати напоїв). Серед вин – напої з Грузії, Франції, якоїсь Чілі (може, вони про країну Чилі?..)

Єдина українська винна пропозиція – в позиції «ігристі вина»: «Артемівське».

Правда, є вихід: можна принести пляшку з Winetime, що навпроти, і відкоркувати. Ця послуга коштує 20 грн.

Робимо замовлення. На перше – грибна юшка, на друге – форель із сиром, на гарнір – дикий рис для друзів. Я вибрав свинину з білими грибами, без гарніру.

Сервірування приємно дивує – подали ножі для риби. Це плюс для закладу.

У санвузлі є тепла вода, паперові рушники, мило. Чисто. Цікаво, як у ресторані відбиваються від «людей згори»? Ресторан же в самому центрі міста.

Заглянув за стійку бару, де прочинились двері на кухню. Визирнув охайний в чистому вбранні повар. В меню написано «за лаштунками нашої кухні». Не забувають про театральну стилізацію.

Подали юшку, через 16 хвилин після замовлення. Гордий за Волинь, Україну, осінь, за свій вибір. Юшка – чудова! Білі гриби, підсолоджені кружальцями моркви. Трохи, як на мій смак, забагато перцю.

Свинину подали гарно. Соковита. Грибів – щедро (часто на них економлять).

Форель, яку замовили друзі, прикрасила б архієрейський стіл. Гарно запечена, сирна скоринка підсилює аромат.

З рисом, який замовили друзі, я не помилився – добре, що не замовляв. Цицанія водяна – вона і є цицанія водяна. Чи може вам більше подобається інша назва – «божевільний овес»? Не мій це продукт.

Попивали узвар і трохи «Зубрівки», бо ж смакувало.

Десерт не брали. Я солодкого не шаную, а друзі економили, бо якість їжі прогнозувала великий рахунок.

Розрахунок: 337 гривень. Юшка – 30, свинина з грибами – 57, форель – 64, рис – 10, узвар – 15, хліб – 3, зубрівка – 8 х 3 за 150 грам. Ціна справедлива. А ще й усмішка Олі.

Виходимо. Знову цей «стилізований» вхід. Але ми ситі, а тому добрі. Соціальний контраст не помічаємо. Обуржуїлися…

* * *

Підсумовуємо.

Місце розташування – центр, зручно.
Вхід – жахливий.
Інтер’єр – є концепція, задумка, стиль.
Санвузол – на «5».
Обслуговування – гарне, ненав’язливе.
Меню - непогано.
Винна карта – провал.
Сервірування і вигляд страв – вище середнього.
Смак страв – королівський (смачно, справді).
Час приготування – в нормі.
Ціна – виправдана.

Чи прийдемо ще? Думаю так, але плящину треба брати з собою…

Петро ВЕРЗУН

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 44
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
О, не ожидал, вполне прилично получилось.)
Відповісти
Ага сидиш як в могилі і трезвієш.
Відповісти
Пропагація алкоголю!!!!! Алкоголік!!!!
Я б міг би так само писати про бари.
Відповісти
Сподобалось!
Відповісти
Гарно написано - респект автору. Захотілося відвідати ресторанчик. Спасибі за підказку!!!
Відповісти
А хто ти такий, що оцінюєш бар???? Вхід - жахливий! А мені наприклад вхід нормальний. Ти що остання інстанція? Хто тобі дав право судити про заклад і тим більше писати про це на сайті?
Відповісти
оооо!!! а от і власники закладу!!!!
Відповісти
автор казав: "Все, чим я ділитимусь – моє власне (читати: суб’єктивне) бачення" тому, він має абсолютне право вважати, що вхід жахливий чи винна карта бідненька! так само ж і Ви можете піти, оцінити будь-який заклад та викласти свою власну думку.
Відповісти
Так ото ж бо й воно, що це його ВЛАСНА ДУМКА!!!!! Якщо власна - то навіщо цю думку (позитивну/негативну) виносити в люди?????

Він же ж не спеціаліст, і не вчився на ревізора/дигустатора/і т.д...

Якщо думка власна - то хай тримає при собі. Якщо не тримає і викладає на сайтах - хай готується відповідати за свою думку.
Відповісти
А мені цікава думка пересічної людини, і в даному випадку ні на фіг не потрібна думка дегустатора, ресторатора чи ревізора. Все що мене цікавило - ціни,якість, інтер"єр, атмосфера,рівень обслуговування в статті висвітлено, а від "заумних" думок знаючих експертів з приводу і без останнім часом вже нудить.
Відповісти
Право висловлювати власну думку про луцькі заклади громадського харчування надала Петрові Верзуну редакція. Він - ведучий рубрики. Так що - захоплюйтесь, терпіть або проходьте повз...
))
Відповісти
Так буває, коли у власників є не тільки можливості, а й смак. Шедеврально!
Відповісти
Добрий початок рубрики. Навіть не чекав від Верзуна...
Відповісти
Додам свої зауваження - прохання:
- додавайте фото інтерєру, екстерєру, санвузлів. закон це не забороняє.
- подавайте більше інформації про цінову політику.
п.с. петро, зіпєтесь під час рубрики)
Відповісти
А як на мене то нудно і не цікаво... я:(
Відповісти
Власнику це пуста трата грошей і інтелектуальний ваш рівень. Це ж не музей і не бібліотека, сюди ж люди хочуть прийти відпочити, а тут відчуття тяжке і гнітюче, це як читати книжки в туалеті. Власники!!! Вчіться у Львові (а там ще краще вміють малювати) робити європейський шарм шукати своє оригінальне лице, не будьте тупими волинянами і не мавпуйте один другого в Луцьку ті розписи.
Відповісти
Єгипетська гробниця. Пора виставляти саркофаг.
Відповісти
Ой відчуваю, що це буде мега-популярна рубрика! Петро молодець!
Відповісти
Зроби краще і докажи.
А язиком молоти у нас багато вміє.
І ще одне.Не подобається - не ходи.
Купи пива в пластиковій пляшці.Сядь на ящику під будинком і балдій.
А отсь те,що нічого не зрозумів з оформлення інтерєру говорить про твій інтелект.
КУПЛЯЙ ПИВО!
Відповісти
Санвузол – на «5», а його розміщення, двері біля самих столиків.
Обслуговування – гарне, ненав’язливе. Ага, до мене підійшла колись офіціантка в шкіряній курточці виправдовуючись що прохолодно, потім переплутала страви, які не "Ціна – виправдана." і "ціни – вище середнього як для Луцька" а просто напросто дорогі!
ось так то, Петро Фреймут )
Відповісти
Автор може згодом зареєструється в instagram.com і буде там розміщувати фото їжі! =) Так багато хто робить. Можна було б сфотографувати страви на мобільний! Цікаво як виглядала страва із свинини. Але знаєте, це таки смачна рубрика! Мені їсти захотілось після прочитаного! З нетерпінням чекатиму нових матеріалів! А Луцьку є багато ресторанів, але люди мають знати за що платять гроші! Цілком корисна рубрика!
Відповісти
Луцьк - приємне відкриття =). Там в меню зазначено яка вага страви?
Відповісти
А ще там смачнющі печені(самеме печені, а не смажені)чебуреки з сиром)))А от готують дуже....еееееее довго.
Відповісти
До речі, WineTime - це провал! Не знаю як там із іноземними винами, але...Там нема хороших українських вин. Це факт!!!
Відповісти
а може підкажете, в якому закладі чи магазині представлені хороші українські вина? цікаво все ж таки
Відповісти
Их просто нет в природе)))
Відповісти
Це точно!)) Хоча є домашнє закарпатське якісне, або кримське!
Відповісти
Спорный вопрос.)))
Відповісти
Провал це те що пють ураїнці і думають що то вино.
Напівсолодке (це щось недороблене) або ж солодке, скоріше за все кріплене етиловим спиртом (простіше кажучи горілкою) і цей продукт ви називаєте аля вином!!!))))
А хороші сухі українськи вина є, ТМ Колоніст, доречі у WineTime вони є. Пробував їх на дегустації яку проводив WineTime, і Петро Верзун також був присутній. І це дійсно справжні вина.
А той продукт за 30-50 грн. який ви називаєте вином а на етикетках пишуть "вироблено з кращих сортів, аромат святкови і типовий"то не вино, а не відомо що!
Дивіться відео!
http://www.youtube.com/watch?v=hGje6LFGQY0
Відповісти
Дякую.
Попри те, що я люблю історію Луцька і бачив, що стіни там грамотно розписані (наприклад, зображені маловідомі костели з їхніми справжніми назвами!), жодного разу там нічого не їв. Якесь місце некомфортне. Щоб туди піти, треба себе заставити. Таке відчуття. Але оскільки, за описом, там добре, то таки треба себе пересилити і піти)))
Відповісти
Правильне вiдчуття.
Який може бути заклад пiд входом в супермаркет?
Який-небудь бар, дешеве кафе, фаст-фуд.
Відповісти
Цікаво скільки автору заплатили за рекламу, цього досить посереднього, закладу громадського харчування .
Відповісти
Це не реклама, це - нова рубрика. Один раз на тиждень:-)
Відповісти
Реклама - рухає торгівлю. Прочитав резюме. "+", - що такі матеріали з*явилися, "-", - суб*єктивно, однак, Петро кілька грн заробить. Ну й молодець. :)
Відповісти
Доброго дня, хочу сказати ведучому рубрики, що він не правий, що "лучани не славляться гурманством" . Досить багато у Луцьку самобутніх закладів з концепцією, які досить довгий час працюють на ринку і надають якісні послуги. І якщо Ви перебиваєтесь сосисками, це не значить , що це стосується більшості. У вас немає смаку.
Відповісти
Які в Луцьку самобутні заклади з концепцією? Ще й досить багато? Просто цікаво, який у Вас смак.
Відповісти
Порада:
а чому б не створити на сайті окрему колонку "Смачний Луцьк", з часом назбирається огляд багатьох кафе і ресторанів, можна було б друзям,колегам з інших міст,які збираються до Луцька кинути ссилку на колонку і хай читають,який заклад подобається і їм підходить, щоб поїсти і отримати гарні враження)...Було б так зручно)



Відповісти
Вікторія, є цілий сайт з закладами і оцінками та коментарями) http://v.lutsk.ua/
Відповісти
Мені там зовсім не затишно. Приходив туди рази 3 і жодного разу не наважувався взяти хоча б чай чи сік. Це ,як на мене, великий недолік.
Відповісти
А я була там декілька разів і мені сподобалось!!!! Звісно цей заклад не розрахований на щоденні посиденьки, але для святкування якоїсь події у затишному місці підходить! Я туди безумовно повернусь!
Відповісти
була там з подругами тиждень тому. дуже тихо,прохолодно зразу хочеться гарячу каву і коньяк
на рах стилю.... це вже як кому. мені наприклад подобається. офіціантки бігали одна поперед одною,хоча замовлення в нас було посереднє. напевно змерзли :)
Відповісти
Дуже цікава рубрика!!! Молодці! так тримати))))
Відповісти
Мені сподобалось.Хороша рубрика.
Відповісти
Там дійсно смачно, але реально підвал нагадує гробницю, тому почуваєшся не зовсім комфортно, хоч на "вкус і цвєт товаріща нєт"... Був там два рази, перший раз з колегами із Києва, вони оцінили кухню, а ось все інше так собі... А ось другий раз був із гостями з Польщі, то вони і досі згадують жартами цей заклад, оскільки чекати більше години на кожну страву, це була "цікава" забава. Щодо цін, то розрахунок на те, як казав один знайомий, якщо завжди знайдуться дурні платити за річ значно більше ніж вони вартує, то навіщо мені ставити не високі ціни. Тому кожному вибирати але я цей заклад не ставлю у пріоритетні для себе і своїх друзів, рекомендую раз зайти, щоб знати але не більше...
Відповісти
Останні новини
У Луцьк приїде Тіна Кароль
20 вересень, 2013, 11:04
«Монастирська дорога». СМАЧНОГО ЛУЦЬКА!
20 вересень, 2013, 11:00