У Луцьку покажуть виставку ікон, створених митцями з усього світу

У Луцьку покажуть виставку ікон, створених митцями з усього світу
23 жовтня у Національному музеї імені Андрія Шептицького у Львові розпочала свою роботу експозиція ікон та творів сакрального мистецтва, які були створені цього року під час VII Міжнародного пленеру іконопису «Притчі» у Новиці (Польща) та V Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтва «Святі миротворці» у Замлинні Волинської області (Україна).

Волинські митці стали активними учасниками цих пленерів. Вже кілька років поспіль Сергій Радкевич, Ольга Мороз, Богдан Новицький, Софія Дорошенко, Світлана Юхимюк долучаються до роботи зі створення ікон і в Новиці, і в Замлинні, повідомляє інформаційне агентство "Волинські новини".

Зі Львова виставка ікон та сакрального мистецтва «Новиця – Замлиння 2015» вирушить до Луцька. Її відкриття у Галереї мистецтв ВОНСХУ заплановано на 20 листопада.

Увазі глядачів представили по 40 робіт сакральної тематики від кожного пленеру, написаних художниками з Польщі, України, Білорусі, Литви і Грузії.

Ця мистецька подія уже вкотре засвідчила плідний творчий діалог, що відбувається між культурними колами митців, духовенства, неурядових організацій країн-сусідів, які сповідують як східне, так і західне християнство.

У спільних молитвах, дискусіях, у натхненній праці над іконами народжуються зв’язки міцніші та триваліші за самі пленери, здійснюється цікавий обмін ідеями та практиками у формуванні спільного культурного простору, формується універсальна мова сакрального мистецтва через модерні пошуки канонічності на основі традиційного іконопису східної церкви та західної християнської культури.

Теми пленерів відображають той духовний відгук майстрів іконопису, який у них викликають реалії сьогодення. «Притчі» - саме цей жанр став ключем для творчих пошуків учасників VII Міжнародного пленеру іконопису у Новиці. Надзвичайно популярний у східній культурі (іудейській та буддійській), у Святому Письмі він зазнав значного перетворення та набув свого специфічного символізму. 39 художників з України, Польщі, Білорусі, Литви і Грузії, які виховувались у різних традиціях та школах, осмислили поняття притчі у самому широкому його значенні, відображаючи своє художнє бачення текстів і Старого, і Нового Завіту, переповідаючи біблійні історії по-новому - візуальною мовою, зрозумілою нашим сучасникам.

Темою V Міжнародного пленеру іконопису та сакрального мистецтва у Замлинні організатори визначили «Святі миротворці», душею відгукуючись на трагічні рани України, на її вистражданого прагнення до миру. Представлені авторські інтерпретації теми життя і смерті, війни і миру, перемоги правди та віри спонукають до усвідомлення біблійної істини про те, що бог є любов. Створені митцями образи святих – це образи захисників, переможців, миротворців, які утверджують перевагу добра над злом, світла над темрявою.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
У Луцьку покажуть виставку ікон, створених митцями з усього світу
24 жовтень, 2015, 22:06