Лікарі розповіли, як сонце впливає на жіноче та чоловіче здоров'я

Лікарі розповіли, як сонце впливає на жіноче та чоловіче здоров'я
Влітку, особливо у спекотну погоду, чоловіки і жінки почувають себе по-різному. І хоча від спеки знемагають всі, все ж організми трохи по-інакшому реагують на ультрафіолет.

Повідомляє espreso.tv.

Найголовнішою перевагою сонячних ванн є отримання організмом вітаміну Д. Неправильно було б говорити, що цей вітамін потрапляє в наш організм тільки через сонце. В багатьох продуктах він присутній в тій чи іншій мірі.

Зокрема, жителі північних країн отримують цей вітамін переважно від вживання морської риби. В наших широтах основне джерело вітаміну Д, звичайно сонце.

Одну з важливих функцій, яку відіграє вітамін – побудова міцних кісток. Він допомагає кальцію і фосфору всмоктуватись в кров, тим самим підсилює кісткову тканину.

На думку вчених, важливу роль вітамін Д відіграє і в розвитку чоловічого лібідо. Адже чоловічий гормон – тестостерон залежить від цього вітаміну.

Чоловіки, які достатню кількість часу проводять на сонці, отримують потрібну дозу вітаміну Д, а він, у свою чергу, прискорює вироблення тестостерону. Це й призводить до підвищення чоловічого лібідо і зменшення необхідності купувати Tadalafil або інші препарати для потенції навіть чоловікам, які страждають еректильною дисфункцією.

Юрій Засєда, лікар сексолог-андролог:

"Будь-якому організму на землі сонце потрібно. Так склалася еволюція. Але, фактично, ми трошки відсторонені від необхідності спілкуватися з сонцем.

Є таке сучасна помилкова думка, що без сонця не виробляється вітамін Д і життя не можливе. Дійсно, він не виробляється. Але для того, щоб вироблявся потрібний запас вітаміну, досить, що б одне лише зап’ястя руки перебувало на сонці.

І навіть не під прямим промінням. Для вироблення достатньої кількості вітаміну, однієї години в день в нашій зоні достатньо. Це з одного боку. З іншого – сьогодні норма вітаміну Д для людини збільшилася.

Вважається, що у багатьох людей вже є нестача цього вітаміну і сонце тут не рятує. Якщо тільки робити інсоляції, тобто перебувати під прямим сонячним промінням - ми отримаємо негативний ефект, особливо ризикуємо захворіти на рак шкіри.

Тобто, виходить, що наше майбутнє полягає в тому, щоб споживати вітамін Д штучно, як і всі інші вітаміни. Поповнити запаси цього вітаміну іншими шляхами на сьогодні неможливо.

Але самі по собі непрямі сонячні проміння нам потрібні для того, щоб активувати усі системи організму: гіпоталамус, гіпофіз, ендокринні органи, а також, аби вироблявся тестостерон та активувалися зони, які відповідають за гарний настрій, обмін речовин. Також сонце важливе для правильних циркадних ритмів, тобто відчуття дня і ночі, змін пір року.

Ми знаємо цікавий факт, що тестостерону менше всього навесні. І виникають такі собі «ножиці». Сонце, природа прокидається, а у чоловіків тестостерону мінімум. І сонце не допомагає нам в цьому плані. Бажання великі, а можливості знижені. Восени навпаки: природа згасає, а тестостерону максимум.

Сонце корисне, але дуже помірно. І складається враження, що під прямими сонячними променями взагалі не потрібно бути. Ніколи. Навіть взимку. Раніше ми були більше захищені від дії ультрафіолету, зараз – менше. І тенденція до збільшення захворювань на рак шкіри простежується.

Щодо того, що чоловіки звертаються до клінік влітку, то, в основному це відбувається наприкінці літа. Пов’язане це з тим, що влітку легше підхопити статеві інфекції. Але прямого негативного впливу сонця на чоловіче статеве здоров’я ми не бачимо. Так само, як і позитивного».

Однак не лише чоловічому здоров’ю загрожує сонячна активність. Ще зовсім нещодавно засмага була у моді і все більшої популярності набували солярії, де можна штучно засмагнути цілий рік.

Сьогодні ж більшість любителів засмагати штучно відмовляються від цього, адже на собі відчули головний недолік – фотостаріння. Від звичайного старіння воно відрізняється тим, що шкіра стає товщою, грубішою та сухою. Більш того, фотостаріння викликає появу пігментних плям, родимок та інших новоутворень на шкірі.

Сергій Василенко - лікар дерматовенеролог, онколог:

Доведено як факт, що ультрафіолет впливає на структуру клітин, впливає на імунну систему. Імунна система для захисту шкірного покриву змінює його, а це, у свою чергу, викликає захисні функції шкірного покриву. І фотостаріння – це незворотній процес. Якщо він запущений, то відбувається на клітинному рівні.

Методик, які дозволяють відновити після цього шкіру, на сьогодні, поки немає. Візуально ж фотостаріння можна визначити і самому. Про це свідчить поява навіть тих же зморшок, шкіра змінює свою еластичність, свою структуру».

Засмагаючи на сонці, ми мало уваги приділяємо захисту нашого волосся. Адже ультрафіолет так само впливає на нього, як і на тіло. Вигорілі пасма це такі ж опіки. А лікарі стверджують, що жінкам влітку найбільше треба берегти волосся, адже саме воно, а не шкіра, зазнають найбільшого ураження.

Ольга Павлюченко, трихолог:

Взагалі, сонце негативно впливає на стан волосся і в літній період рекомендується якомога більше його захищати, використовувати побільше захисних засобів. Зараз є багато олій для волосся. Це може бути кунжутна, лляна, кокосова олія.

Нажаль, у волосині від природи немає такої функції, яка би давала можливість самозахищатися. Через це і вигадали ці засоби по догляду за волоссям.

Якщо жінки їдуть на море – варто носити головний убір – це найголовніша рекомендація захистити волосся. Не рекомендується туго затягувати резинками волосся, чи надягати заколочки, які будуть шкодити його структурі.

Те, що стосується стержня волосинки, то для того, щоб максимально зберегти його еластичність, його блиск та гарний зовнішній вигляд, потрібно вживати якомога більше фруктів та овочів. Збалансований раціон дасть можливість бути волоссю більш гарним в літній період.

Також бажано мити голову після солоної води шампунем. Морський клімат корисний для організму, але небезпечний для волосся. І тому маємо дуже багато проблем у людей після відпочинку. Люди приїжджають із посіченим, ушкодженим, ламким, тонким волоссям. Навіть у декого починаються проблеми зі шкірою, виникає себорея».

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.