вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

В АМКУ з’ясують, чому волинським перевізникам дозволили підняти ціну за проїзд

В АМКУ з’ясують, чому волинським перевізникам дозволили підняти ціну за проїзд
Антимонопольний комітет Волині з’ясує, чому державні адміністрації самоусунулися від регулювання цін на приміські та внутрішньообласні маршрути.

Про це повідомляють у прес-службі комітету.

«У зв’язку з резонансом у засобах масової інформації та надходженням до органів Антимонопольного комітету України численних звернень громадян щодо підвищення тарифів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах, комітет надає роз’яснення для всіх зацікавлених осіб», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, в АМКУ зазначають, що, відповідно до статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт», державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, зокрема тарифної політики на автомобільному транспорті.

«Відповідно до статті 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать повноваження щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, зокрема, тарифів на транспортні послуги», – продовжують антимонопольники.

«Згідно зі статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування відповідно формують у приміському та міжміському сполученні мережу автобусних маршрутів загального користування, що не виходять за межі території області, та міських автобусних маршрутів загального користування, а також здійснюють, в межах своїх повноважень, контроль за дотриманням законодавства у сфері автомобільного транспорту на відповідній території», – додають в повідомленні.

«На виконання Закону України «Про автомобільний транспорт» обласні та районні державні адміністрації та органи місцевого самоврядування проводять конкурси і укладають договори з переможцями, здійснюють контроль за виконанням умов цих договорів. Водночас, однією із суттєвих і невід’ємних умов договору має бути ціна (вартість проїзду), оскільки перевізники під час проведення конкурсу для визначення відповідного перевізника на автобусних маршрутах загального користування мають змагатися між собою, в тому числі за допомогою пропозиції встановлення відповідної вартості послуг перевезення.

У такий спосіб відповідні органи влади та органи місцевого самоврядування, які є організаторами пасажирських перевезень на відповідній території, повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення на конкурсних умовах перевізників, укладення договорів з такими перевізниками та контролю за дотриманням вказаними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів», – йдеться в поясненні.

«Отже, питання щодо ціноутворення на послуги з перевезення пасажирів автомобільним транспортом, що виконують рейси на територіях відповідних областей, лежить у площині контролю договірних взаємовідносин між автомобільними перевізниками, відповідними обласними, районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене, зазначені питання відносяться до компетенції відповідних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування», – підсумовують в АМКУ.
Однак, за інформацією анти монопольників, деякі державні адміністрації усуваються від виконання повноважень щодо проведення тарифної політики, покладених на них законодавством, посилаючись на вилучення з додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548 пункту щодо встановлення обласними державними адміністраціями тарифів на перевезення пасажирів і багажу автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні.

Наразі АМКУ досліджує питання щодо ситуації, яка склалась із самоусуненням відповідних державних адміністрацій щодо контролю за тарифами на перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах.

Нагадаємо, з нового року на Волині подорожчав проїзд міжміськими маршрутами. Ціни перевізники підняли самостійно без погодження з органами влади, обгрунтовуючи економічну складову.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А в Киевской области, что не та же ситуация, что и на Волыни? А в других областях? А что у нас автобусные перевозки не контролируют несколько десятков семей? И чхать они хотели, с вашим обоснованием цен, с тем что в стране война а люди обнищали. Им главное получить суперприбыль. Вот если бы у нас действительно была власть, то собрала бы она этих "хозяев", "поговорила" бы с ними, нашла бы своего "берию", который бы там им "яйки тисочками позажимал" для повышения самосознания. В стране появился бы хоть мало-мальский порядок.
Відповісти
ті хто вирішуює чи підняти ціну самі є власниками маршрутів або дуже тісно "труться" з власниками.
І тим і другим "до лампочки" що відбувається в країні, головне бабла рванути. Не за горами тендер: а там суми фігурують не в гривнях і не з двома нуликами.А ще ж і собі хочеться чимпобільше, а потім поплакати що прибутку нема, нема за що прожити. АЛЕ ТАК МАЄ БУТИ!!! ЧИРЯК ПОВИНЕН ДОЗРІТИ перед тим як його видалять.
Відповісти
Останні новини
В АМКУ з’ясують, чому волинським перевізникам дозволили підняти ціну за проїзд
27 січень, 2017, 15:17