Додати запис

ОПОРА закликає усі політичні партії до протидії порушенням


ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

1 квітня 2012 року Громадянська мережа ОПОРА розпочала масштабне спостереження за виборами до Верховної Ради України на території всієї країни. Ранній початок моніторингу є запорукою якісної оцінки всіх етапів кампанії, зокрема, й територіальної організації виборів. Під час спостереження ОПОРА керується українським законодавством та міжнародними стандартами, сформульованими у Копенгагенському документі та Кодексі належних практик у виборчих справах Венеціанської комісії. Вибори, що відповідають спільним для європейської спадщини засадам, на які орієнтується демократичне суспільство, мають провадитися з дотриманням таких норм: виборче право має бути загальним, рівним, вільним і прямим при таємному голосуванні. Крім того, вибори необхідно проводити регулярно. Всі ці принципи в сукупності становлять європейську виборчу спадщину.

ОПОРА є рівновіддаленою від всіх партій організацією, одним з принципів діяльності якої є політична незаангажованість. Громадське спостереження ОПОРИ - це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур.

У 2012 році під час виборів народних депутатів України до Верховної Ради України мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового (225 спостерігачів) та короткотермінового (3500 активістів) спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки.

Тож, ОПОРА звертається до всіх потенційних суб'єктів виборчого процесу з пропозицією до комунікації навколо теми виборів та протидії порушенням. Організація заохочує обмін інформацією щодо якості кампанії. ОПОРА з увагою ставитиметься до повідомлень про втручання в виборчий процес, перевірятиме факти. До звітів організації буде включено виключно ті матеріали, які матимуть документальне підтвердження. ОПОРА сподівається на успіх власних методів роботи та розуміння щодо принципів діяльності незаангажованих спостерігачів.


Контактні дані Громадянської мережі ОПОРА: 044 286 26 70, www.opora.org.ua


Регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області:
Михайло Шелеп, 067-4165086, [email protected]
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.