Яку стоматологічну допомогу українці можуть отримати безоплатно

Яку стоматологічну допомогу українці можуть отримати безоплатно
В Україні дорослі мають право на безоплатну невідкладну стоматологічну допомогу, а діти – навіть на планову.

У Національній службі здоров'я розповіли, які стоматологічні послуги українці можуть отримати безкоштовно.

"Захворювання зубів та ротової порожнини може впливати на здоровʼя людини: на імунітет, обмін речовин, на слух та зір, спричиняти захворювання серця та серцево-судинної системи, печінки, нирок та багато іншого.

Тож не ігноруйте профілактичні огляди ротової порожнини та не відкладайте лікування зубів", – наголошують у НСЗУ.

Тож у межах Програми медичних гарантій 2022 українці можуть безкоштовно отримати таку стоматологічну допомогу:

- первинний огляд та оцінка стану стоматологічного здоров’я дорослих та дітей;
- ургентна та планова допомога дітям до 18 років з необхідними супутніми інструментальними дослідженнями (внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія, що проводяться у закладі) та своєчасним знеболенням на всіх етапах діагностики та лікування;
- ургентна допомога дорослим зі своєчасним знеболенням;
- хірургічні втручання під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям;
- обовʼязкові медичні профілактичні огляди школярів, а також дітей до 6 років.

Ургентною називають медичну допомогу задля усунення гострого болю та лікування станів, що загрожують життю. У стоматології це:

- пульпіт,
- перелом зуба,
мневралгія трійчастого нерва,
- хімічний опік слизової рота,
- слинокам’яна хвороба,
- карбункули,
- фурункули,
- травми м'яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Водночас планова стоматологічна допомога надається, коли життю людини нічого не загрожує, однак певна проблема все одно потребує медичного втручання. Наприклад, лікування карієсу, чистка зубного каменя тощо.

Які послуги не є безкоштовними для дорослих?


Планова стоматологічна допомога для дорослих – платна. Послуги лікаря треба оплачувати офіційно у касі медзакладу за тарифом, що встановлює власник лікарні/клініки.

Водночас Програма медичних гарантій 2022 не покриває послуги протезування та ортодонтії ні дорослим, ні дітям.

Як отримати безоплатну стоматологічну допомогу?

Як пояснюють в НСЗУ, направлення до стоматолога може виписати сімейний лікар. Однак отримати меддопомогу можна і без направлення, за самозверненням до відповідного фахівця: стоматолога, дитячого стоматолога, стоматолога-хірурга тощо.

Для цього необхідно зателефонувати до контакт-центр НСЗУ та з'ясувати адреси й контакти найближчих закладів, що уклали договір з Національною службою здоровʼя України на надання стоматологічної допомоги. Після цього треба лише зателефонувати до медзакладу та записатися на прийом.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
1) Якщо коротко відповісти на питання "Яку стоматологічну допомогу українці можуть отримати безоплатно" то скажу так - ХР№;%нову...
2) Чому всі послуги які надаються в першу чергу державними медичними закладами Ви називаєте БЕЗПЛАТНИМИ??? Вони платні платимо ми платники податків з своєї зарплати, покупок і.т.п і хочу сказати , що ці " безплатні" послуги інколи в рази дорожчі за платні послуги приватників... далеко не потрібно ходити подивіться на нашу корупційну міську стоматологію ціни не дишеві якість на 3йку по ставлення мовчу... а з міського бютжету пють по дорослому :(. ВСІ повторю ВСІ керівники відділень повідкривали свої приватні кабінети (і це працюючи постійно в комунальній структурі), тепер круті перці, а натомість звичайний пенсіонер з 2000 пенсії не може зробити елементарного протеза щоб довше пожити бо ж грошей нема :( ... Призначення на посаду відбувається не тому, що хтось вчився і спеціаліст а тому, що заплатив, ось і якість... так і зараз призначили нового керівника сектору таку собі Любов, далі мітять на посаду керівника і не тому, що Любов розумна а тому, що "добре знає" поліщука... Ось і все, що потрібно знати про "безкоштовну" стоматологічну допомогу.
Відповісти
А навіщо так відверто брехати у своєму коментарі? Пане Андрію, називаю завідувачів по прізвищах.Зав. госпрозрахунковим терапевтичним відділенням Патлякевич Л.А. не має приватного кабінету. Зав.хірургічним відділенням Єнжиєвський В.Б.-не має приватного кабінету. Зав.терапевтичним відділенням Добровольська Т.С.- не має приватного кабінету. Зав ортопедичним відділенням Келемен І.І.- не має приватного кабінету. Зав.гопрозрахунковим терапевтичним відділенням Гончарук О.А.- не має приватного кабінету.Свій приватний кабінет має тільки Примачук І.В., зав. ортопедичним відділенням. До речі вже десь біля 20 років.
Відповісти
Останні новини
Яку стоматологічну допомогу українці можуть отримати безоплатно
02 липень, 22:23