вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  
Додати запис

Про маніпуляцію професією журналіста

1 грудня на одному з місцевих телеканалів був показаний сюжет про затримання журналістки Поліщук Н., де згадується прес-секретар Патрульної поліції Луцька Бузулук Ольга і вказано на її нібито нефаховість.

Щодо якості самого сюжету, то з нього видно, що автори є абсолютно некомпетентними і не володіють інформацією про роботу патрульної поліції та не хочуть нею володіти. Загалом, така подача матеріалу цим каналом спостерігається вже не вперше.

Повідомляємо, що графік роботи прес-секретаря є плаваючим. Оскільки у прес-службі протягом року працює одна людина, вона не має вихідних, а графік є ненормованим. Прес-секретар в силу своєї завантаженості не може постійно перебувати в УПП, адже виконує ряд інших функцій і обов’язків щодо комунікації зі ЗМІ та громадськістю та час від часу працює на лінії.

Журналісти можуть звертатись і звертаються по інформацію та коментарі в цілодобовому режимі. На всі запитання завжди є відповіді, коментарі завжди надаються, інформація є відкритою та прозорою.

Так само, якщо необхідний особистий коментар «на камеру», він завжди надається, а не відкладається до наступного дня. Жодного разу не було сказано писати запит чи звернення, аби отримати необхідну інформацію. До того ж, місце, де надаватиметься коментар, не призначається прес-секретарем, а узгоджується з запитувачем коментаря.

Усі працівники засобів масової інформації з розумінням ставляться до такої ситуації. ТРК Аверс жодного разу не відмовляли в доступі до інформації чи в наданні коментарів, а стосунки з журналістами були діловими.

30 листопада 2016 року журналісти ТРК Аверс прибули з Поліщук Н. в УПП у м. Луцьку ДПП без попередження. Звісно, це викликало певні непорозуміння, а також обурення з боку прес-секретаря, адже до того співпраця з журналістами проводилась на нормальному рівні, того ж дня вони поводились зухвало і негідно.

Насправді, причиною їхнього візиту стала ситуація з затриманням Поліщук Н. напередодні. Цю особу доставили в міськвідділ для складання адмінматеріалу. Вона двічі телефонувала прес-секретарю Бузулук О., розповідаючи про своє затримання. Прес-секретар повідомила, що не може впливати на дії патрульних поліцейських.

Загалом, дзвінки та розмова затриманої були некоректними. Відзначимо, що для нас не мають значення посади та регалії затриманих. Тож така поведінка журналістки, дзвінки прес-секретарю та образи на адресу патрульних є неприпустимими та абсолютно непрофесійними, які підривають імідж журналістики загалом.

Вважаємо, саме це обурило Поліщук Н., тож вона вирішила шукати підтримки в колег-журналістів, однак знайшла цю підтримку лише в ТРК Аверс. Саме журналісти цієї ТРК зняли сюжет, який завдає шкоди особистій та професійній репутації прес-секретаря. Більше того, ці журналісти телефонували зі скаргою в Національну поліцію, однак там знають про роботу прес-секретаря Патрульної поліції Луцька.

Окрім того, даний сюжет, як нам повідомляли журналісти, мав вийти в ефір того ж дня, 30.11, однак тоді його вирізали, адже анонс на початку був.

У сюжеті за 1.12 є посилання на скрін-шот допису Бузулук О. на її сторінці в Фейсбук, який вона розмістила 30.11, а саме, фото в кабінеті начальника з журналістами, під яким відразу з’явились численні коментарі на підтримку. Переконані, що саме це обурило так званих журналістів. Адже вони спочатку хотіли уникнути цього сюжету взагалі, або ж, як нам стало відомо, могли очікувати від нас пропозиції не розміщувати цей сюжет за певну винагороду.

Оскільки таких пропозиції від УПП не надійшло, сюжет домонтували наступного дня і випустили в ефір уже 1 грудня. Більше того, негативний наголос вирішили зробити саме на нібито нефаховості прес-секретаря Бузулук О.

Повідомляємо, що висловлювання Поліщук Н. у сюжеті є неправдивим, де вона говорить, що після її дзвінка до прес-служби її відразу відпустили. Такого не було і не могло бути. Прес-секретар того вечора пояснювала затриманій, що жодного впливу на патрульних не має і мати не може, це підтверджують і самі інспектори. Тому це свідома маніпуляція своєю професією журналіста, яка завдає шкоди іміджу усіх медійників в цілому.

Таким чином, даний сюжет сформований на основі особистої неприязні, заздрості, маніпуляцій громадською думкою. Він показує викривлену інформацію, яка не відповідає дійсності та впливає на імідж Патрульної поліції Луцька, і ми вимагаємо вибачення в авторів цього сюжету та в Поліщук Н.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Завантаження...
Коментарі 10
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Підтримую позицію прес-секретаря. Багато наших журналістів, як і переважна більшість населення, залишаються совками, але при тому хочуть мати такі ж права як в Європі. Так не буває. Спочатку треба перестати бути бидлом, а вже потім заявляти про свої права.
Відповісти
Ольга права на 100%. Я теж підтримую. Журналіст - не 100-доларова купюра, щоб усім подобатись, але культура і етика має бути. Наталка Поліщук - розумна дівчинка, але в поведінці з людьми у багатьох випадках треба стримуватись.
Відповісти
Бувають журналісти мислячи. Бувають пишучі
Відповісти
А бувають і не мислячі, і не пишучі. Словом, чорт зна, які.
Відповісти
В Аверсі журналістикою і не пахне. Примітивна провінційна контора на чолі з дідом Величком. Це ж ганьба для Луцька! Нехай Величко вже йде на пенсію і закриває свою контору. Там лише гонитва за дешевими "сенсаціями". Ви подивіться тільки на тих ведучих або так званих журналістів!!!! Сміх тай годі.
Відповісти
А де пахне журналістикою???
Відповісти
Очевидно Дід Панас - маститий журналіст. Бо так судити, треба бути на три голови вище будь-якого журналіста. Гандон ти - дід Панас.
Відповісти
журналіст у Луцьку? Це річ разового використання, обовязково "склепана" в найбільшому на Волині...
Відповісти
Чому на Аверсі такі тупі журналісти? Хто їх вчить?
Відповісти
ЛОЛ шо? Де ви бачили шоб прес-секретарі поліції США обзивали журналістів нефаховими і тряслись над своєю репутацією? Оля ти взагалі рамси попутала?! Шось не так в сюжеті – виступили зі спростуванням а не обіжено тут соплі розмазувати.
Відповісти