Додати запис

В Європу – без барикад

Споглядаючи нинішні події, хочу закликати волинян таки йти в Європу, але цивілізованим, європейським шляхом. Якщо будемо спокушатися на провокаційні заклики і рухатися до Євросоюзу через погроми на вулицях і стихійні майдани, там нас не зрозуміють.

Безперечно, люди мають право бути на майдані, щоб влада їх почула. Однак доводити правоту потрібно цивілізовано, по-європейськи. Аж ніяк не підбурюванням студентів, як це роблять опозиційні політики.

Шановні, звертаюся до вас: хіба виховаємо освічену молодь, коли ви закликаєте студентів не йти на навчання, жертвувати майбутньою освітою заради ваших ідей, політичних переконань? Європі потрібні молоді освічені люди, а не вуличні маніфестанти.

Мені видається диким те, що політики навчають дітей не толерантності, а ненависті. На площі чув гасла «геть москалів», «хто не з нами – той москаль». Такого не було за всі 22 роки Незалежності.

Українці завжди були толерантними, терпимим до всіх національностей. Тим більше, до сусідів – білорусів, поляків, росіян, румунів, угорців… Опозиція вчить мудрих волинян: нам сьогодні вже не потрібна Росія, нам давай Європу. А я скажу словами Василя Симоненка: «мовчіть Америки й Росії, коли я з Україною говорю».

На майданах ніхто не згадує про економічні зв’язки з сусідами – те, що взаємно годує і дає зарплати, особливо нас, прикордонні області.

За прикладом далеко не треба ходити: візьмемо Луцький автомобільний завод у складі корпорації «Богдан-Моторс». Із 1 серпня, коли почався процес підготовки до ухвали Угоди з ЄС, жодного автобуса «Богдан» Росія не купила. Хто постраждав? Тисячі волинян, які працюють безпосередньо на виробництві та на суміжних роботах. Бо нема попиту на автобуси – немає зарплат, луцький завод стоїть, є загроза звільнення. Ось вам стосунки з Росією.

А що вже казати про східні регіони, де майже 80 відсотків виробництва залежить від російського ринку збуту. Хто, Європа викупить усю цю продукцію? Сумніваюся. Наші «Богдани» в Європі не потрібні – у них є «Мерседеси». Тому вважаю: закликаючи в Євросоюз, потрібно зібрати освічених економістів, порахувати все – що від того втрачаємо, що набуваємо. Нехай скажуть: чи негайно потрібно вступати в ЄС, чи, можливо, треба зачекати?

І про те, що болить особисто мені, господарнику і громадському діячеві - закликаю політиків не тероризувати місцеву владу! Будьмо об’єктивними: за всі роки Незалежності волиняни не мали кращого губернатора, ніж Борис Клімчук.

Це факт, який підтвердять ті професіонали, хто хоче і вміє працювати. А кому сьогодні заважає Клімчук? Одним і тим же політикам, хто п’ять-десять років тому вже керували. Вони вже й були при владі. І що? Собачої буди не збудували. Зате звели собі шикарні хати.

І ті ж політики сьогодні знову рвуться до влади! Для чого? Щоб використати свій попередній досвід, коли довели країну «до ручки»? Досвід використовувати владу в особистих цілях – повірте, вони вміють. Це моя думка, її мені ніхто не забороняє висловлювати, як і мусить бути в Європі, куди йдемо.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
За последние два года услышали от Денисова, что то толковое.
Відповісти
не читав, - але морда просить кірпіча
Відповісти
Коли пожежника філармонії запитали - чим віолончель відрізняється від скрипки? Той відповів, що віолончель горить на п’ять секунд довше. Чимало наших господарників нічим від цього пожежника не відрізняються
Відповісти
автор бывший комуняка....позор
Відповісти