Сусідська війна «під градусом»: на Ковельщині жінки пішли війною на торговців-самогонників.ВІДЕО

Сусідська війна «під градусом»: на Ковельщині жінки пішли війною на торговців-самогонників.ВІДЕО
Мешканки села Облапи пересварились з односельцями, які приторговують самогоном, бо ті споюють їхніх чоловіків.

Жінки вже били вікна в місцевих наливайках і подумують про самосуд. Чому не втручається місцева влада і де поліція? Про це дізнавалися журналісти спецпроєкту «На межі» в ТСН.

На просторах волинського села Облапи насправді давно немає спокою. Чи не в кожній хаті тут одна й та сама біда. Біда Марії – чоловік, який любить добряче хильнути і завестись з півоберта. Жінка розповідає, що живе, як у пеклі.

Пані Ніна теж каже, що теж в пеклі. Її «проблема» чоловік міняє на самогон все, що погано лежить.

"Алкоголіки виносять з дому голубці, м’ясо, сало. Пару голубців заніс – і вже пляшка є", - каже Ніна.

Доведені до краю жінки пішли війною на сусідів-самогонників. У цей день місцевий актив сходиться до «штабу боротьби з самогонниками» – на подвір’я Ніни. Кажуть, усі засоби вже вичерпали: й виховні бесіди проводили, й вікна били. Але торгаші знов «пустились берега».

"Ну, що ми ж не живемо, ми ж просто мучимося. Ми мучимося, бо точка на точці. Руйнуються сім’ї, спиваються чоловіки", - каже Марія Цікун.

Ловити торгашів вирішують «на живця». Ніна садить на велосипед свого чоловіка і відправляє на точку до самогонниці Маргоші, якій раніше вже били вікна. Та Маргоша наливати відмовляється. Бо Ніна її не поважає і пише заяви до поліції.

"Вибачай, поважаю тебе, але тобі не дам. Бо твої «повії» – мала і стара писали на мене. Підписували Ніна і Оля. Твої принцеси мене образили", - каже жінка.

Після чого між жінками виникає сварка.

Чоловік Ніни втік з порожньою пляшкою. Жінки ж благають самогонщицю схаменутись.

Та за мить повстанки змушені йти по всіх інших наливайках. Бо поки сварились з Маргошею, чоловік Ніни «затарився» на іншій точці. Ніна прямує розбиратись. На галас збігаються всі сусіди. Жінки знову сваряться через продаж самогону.

Дорогою від точки до точки зустрічаємо місцевих чоловіків. Дачник Микола не вірить, що жінки поборють в селі п’янство.

"Моя точка зору: було і буде", - каже Микола.

А от Василю вже два роки як у зав’язці. Як туман в голові розвіявся – побачив масштаб біди. Відтоді жінок у їхній боротьбі з самогонщиками підтримує.

"Я запоями пив – по три, по чотири дні підряд. Мені нічого не треба було: ні хозяйства, нічого. Брати п’ють по-чорному. Треба боротися, хлопці, треба. Бо вже робиться таке. І дільничний був замішаний. Він «дань» брав" , - говорить чоловік

Тим часом рейд наближається до чергової наливайки. Тут торгує теща поважної людини – сільського старости. Тому формат розборок без крику. Чоловік на подвір’ї переконує: самогонниці вдома нема – поїхала до лікарні.

"Дев’яносто вже років і вона торгує ", - каже жінка.

Здалеку жінки помічають, що Віра ремонтує дах. Припускають – на гроші з продажу самогонки. До хати підходять вже добряче накручені.

Після самогонного рейду на подвір’ї Ніни накривають на стіл. На ньому й пляшка, яку роздобув і не встиг випити чоловік. Усім цікаво, що ж буде далі. Селом поповзли чутки, що самогонщики збираються мститись.

Дільничний сказав – ми вам нічим не поможемо.

"Як ми тоді ходили – нам погрожували, що і спалять серед ночі", - кажуть жінки.

Боротись з продажем самогонки насправді мали б поліцейські. Але, у Дубівській громаді, до якої входять аж десять сіл, полісменів поки нема зовсім. А з найближчого міста Ковель їздять неохоче.

Місцевий голова пан Роман на всяк випадок передає списки самогонників до обласної поліції. Сам же ходити по хатах й розмовляти з людьми не бажає.

"Не правильно, якщо я буду ходити по хатах. Це сусіди, односельці. Коли я іду, посадова особа, то мене можна притягнути до відповідальності. Та й не в кожну хату можна зайти, згідно закону", - каже чоловік.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Мусорня з кожної точки має по 500 гривень щомісяця ,дань від них також іде вищестоящим начальникам ,то про яку боротьбу іде мова .
Відповісти