У Криму надзвичайний стан через відсутність електроенергії

У Криму надзвичайний стан через відсутність електроенергії
Російська влада в анексованому Криму в неділю вночі ввела режим надзвичайної ситуації через відсутність на півострові електроенергії із материкової України.

Про це пише ВВС Україна.

За даними міністерства енергетики РФ, без електрики залишились приблизно 1,8 млн жителів Криму.

Напередодні на Херсонщині були пошкоджені опори ліній електропередач, які передають електрику до півострова.

Режим надзвичайної ситуації збережеться "до повного відновлення енергопостачання півострова", повідомляє кримське управління міністерства надзвичайних ситуацій Росії.

Водночас в управління кажуть, що до резервних джерел живлення підключені "всі соціально значимі об'єкти".

Окрім того працюють аеропорт Сімферополя, Керченська поромна переправа, вокзали. Як заявляють в МНС РФ, припинення поставок електрики "не позначилося на роботі транспортної інфраструктури півострова".

Влада анексованого Криму також затвердила графіки тимчасового обмеження постачання електрики до населених пунктів.

Представник кримської влади Михайло Шеремет сказав, що "практично всі міста" півострова підключені до електропостачання, а в інші місцевості відпарвлять "потужні джерела електроживлення", повідомляє російська агенція ТАСС.

За даними місцевих ЗМІ, у неділю вранці в Криму відновилось електропостачання. Як повідомляє "Крим.Реалії", світло з'явилось у Сімферополі та частково в інших містах.

У ніч на неділю невідомі підірвали раніше пошкоджені опори ліній електропередач в Херсонській області, через які до анексованого Криму надходила електрика.

Раніше того ж дня на Херсонщині стався конфлікт між активістами та правоохоронцями. Активісти, серед яких було багато кримських татар, не давали Нацгвардії та національній поліції підійти до опор, щоб ремонті бригади могли їх заземлити.

Всі чотири лінії, по яких електрика подавалася до Криму, не працюють

Активісти, які проводять блокаду Криму, заявляли, що не дадуть відновити електропостачання до півострова.

Водночас з тими подіями у Києві біля Адміністрації президента відбувся мітинг, де близько 300 людей вимагали припинити постачати електрику до анексованого Криму.

Мітингарі прийшли на Банкову підтримати кримських татар та запитати, чому до них на Херсонщині прийшли силовики

Пізніше лідери кримських татар Рефат Чубаров та Мустафа Джемілев зустрілися з президентом Петром Порошенком, а після того - з керівником Національної поліції Хатією Деканоїдзе.

Всі сторони запевнили, що конфлікт стався через непорозуміння. Згодом правоохоронці залишили місце конфлікту на Чаплинці.

"Міністерство палива і енергетики" Криму, як повідомляє російська агенція ТАСС, "сповіщало жителям регіону про можливі обмеження в електропостачанні" ще ввечері п'ятниці.

Тоді на Херсонщині невідомі повалили та пошкодили опори ліній електропередач, які подавали електрику до Криму.

За даними українського держпідприємства "Укренерго", уранці п'ятниці вимкнулись дві лінії електропередачі Мелітополь – Джанкой та Каховка - Титан.

Фахівці з'ясували, що упали дві опори цих повітряних ліній, окрім того пошкоджені опори на лініях Каховська – Островська та Каховська – Джанкой.

"Характер пошкоджень свідчить про те, що вони сталися внаслідок обстрілу або застосування вибухових речовин", - повідомили в "Укренерго".

Тоді енергозабезпечення здійснювалось по двом лініям із пошкодженими опорами в "обсязі до 650 МВт потужності при потребі Криму 900-950 МВт".

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 37
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Крим на колінах проситься до Неньки...
Відповісти
хай тепер кацапня батарейки через керч возить
Відповісти
А кабель ,що китайці ведуть через протоку краб перекусив .
Відповісти
Там RJ-45
Відповісти
Строит армия. Шойгу человек слова. Что сказал-то сделает.
Відповісти
Энэргомост строит армия. А Шайгу, что сказал-то сделает. В декабре запуск. Потерпим.
Відповісти
Як же без зомбо ящика? Це ж трезвіти почнуть
Відповісти
Давно пора. А то податки в РФ платять, а світло наше... Хоча, думаю що Порошок з того щось мав
Відповісти
Лучше без света, но и без грёбаной "неньки". Сволота, чем гордитесь?-в больницах во время операций умерли люди? Этим гордитесь? Отключились на десять минут аппараты жизнеобеспечения в реанимации, аппараты в роддомах. Никогда, низа что, сдохну лучше-но, Крым не вернётся на Украину.
Відповісти
А в Сирії тобі не шкода людей?
Відповісти
то й подихай. Росія світло дасть.
Відповісти
К Вашему сведению, больницы и роддома всегда имеют автономные источники питания. Во всяком случае, в Украине.
Відповісти
Ми пишамось тим, що такі, як ви, вже не в Украіні......Світло проси в рассєі....
Відповісти
Идиоты, уже есть. Я в нете. Подача за счет альтернативных источников возобновилась в 07.47 утра. В декабре енерго мост уже полностью гарантирует елэнергию БЕЗ Украины.
Відповісти
Конешно гарантирует, ты только обогреватель не включай.
Відповісти
Якщо так у вас все вже добре, то які претензії до нас?)))))))))))))
Відповісти
Знаючи кацапське АВОСЬ купуй батарейкі, троль ольгінський, змиє в січні його до біса))
Відповісти
Так ім і треба, будьте героями без харчів і електрики Украіни
Відповісти
Глповато. Уровень жизни в Крыму намного выше чем на Волыни. Я сама родом из Луцка. Совсем недавно в сентябре была у Вас. Мне вас было жалко-нищенское существование. Сейчас уже не жалко. Узбагойся- и продукты и вода, елэнергия есть. Россия это мощная страна-она реально защищает своих граждан. А вот куда вы денете свои продукты сельхозтоваропроизводителей, излишки элэнергии-это не наши проблемы.
Відповісти
В лікарні, тим більше, в операційній, завжди є запасна акомуляторна станція. Навіть в заштатному райцентрі Мухосранськ.
Відповісти
Особенно в полеских районах. Отключи энергию от роддома в Каминкашмарске-посмотришь. Сбой при переключении от сети на аварийный генератор неизбежен.
Відповісти
то не кримчанка, то троль ольгінський, путіна дуполиз, яке діло жителю криму до місцевого сайту на Волині?
мало своїх проблем, що воно тут забуло?
в Криму на грудень садочки закривають, бо електрики не буде, це твоє ТАСС навіть каже, а ти тут брешеш))
Відповісти
Так це ж в Україні. Не плутати з ерефією.
Відповісти
А когда правосеки уничтожали Словянск? Когда "поезд дружбы из Киева в Крым в феврале 14 года(ущё до референдума) отправляли. В 2009 году 11 "визитов" УНА-Унсо в Севастополе? Все помним.
Відповісти
Мы разберемся без вас.
Відповісти
Народ-не отара. З народом треба говорити з повагою, передусім з повагою до себе і до здорового глузду. В народу є поняття чести, і не треба нехтувати тим.
Відповісти
це в мухосранську
в кримі вже нема
Відповісти
кримчанка ,а чим тобі було погано в Україні???
Відповісти
кримчанка,а чим тобі було погано в Україні?
Відповісти
Что. бляди модераторы, правда глаза колет? Удаляете коменты. Пидары продажные.
Відповісти
Припинити електропостачання. Порох мабуть вже чухає голову...
Відповісти
Цими діями т.з. "патріоти" остаточно налаштують те населення Криму, яке мало хоча б якісь симпатії до України, проти нашої держави. Крім цього, це "ляп" в обличчя порошенка, який боїться купки "активістів" і молодиків в масках. Авторитет пороха остаточно підмочено.
Відповісти
Цими діями т.з. "активісти" (абсолютно некеровані і непередбачувані) остаточно налаштують проти України те населення Криму, яке відчувало хоч якусь симпатію до україни. Крім того, це остаточно і безповоротно намочило репутацію пороха. В країні повний бардак.
Відповісти
все потрібно було відключити і перекрити відразу, як тільки з чужими прапорами бігати почали. Якби так поступили ---не мали б такого на сході.
Відповісти
Мабуть тут нехілий хохлосрачь був. В "коментарях" відмічено 32, а фактично 12. Цензура покруче ніж совієтська.
Відповісти