Середня ефективність роботи волинських депутатів - 67,5%. ІНФОГРАФІКА. ФОТО

Середня ефективність роботи волинських депутатів - 67,5%. ІНФОГРАФІКА. ФОТО
Що обіцяли волинянам народні депутати перед виборами, які проблеми своїх громад відстоювали у парламенті і над якими законодавчими ініціативами працювали, а також, які передвиборні обіцянки їм вдалось виконати, з’ясувала Громадянська мережа ОПОРА у Волинській області у результаті аналізу передвиборних програм і звітів волинських нардепів за 15 місяців роботи в парламенті.

Загалом проаналізували передвиборні програми, діяльність в парламенті і у виборчих округах та звіти за рік роботи представників чотирьох виборчих округів у Верховній Раді України: заступника голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ігоря Гузя (ВО № 19), члена Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Сергія Мартиняка (ВО № 20), члена Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Степана Івахіва (ВО № 21) та члена Комітету Верховної Ради України з питань правової політики і правосуддя Ігоря Лапіна (ВО № 22).

Будучи кандидатом у народні депутати від 19-го виборчого округу, Ігор Гузь обіцяв своїм виборцям відстоювати у парламенті інтереси Майдану та євроінтеграційний шлях розвитку України, вимагати покарання винних у злочинах на Майдані, люстрацію в органах влади та боротьбу з корупцією, вирішення проблем волинських військових, зокрема, забезпечення бійців та родин загиблих необхідними пільгами та виплатами.

Натомість, при абсолютно 100% відвідуванні засідань, Ігор Гузь спромігся виконати 70% своїх обіцянок. Зокрема, представник 19-го виборчого округу ініціював створення на території округу Центру Демократії «Нова Європа», метою якого є сприяння євроінтеграційним процесам в Україні, а також періодично надав допомогу бійцям 14-ї бригади, які беруть участь у антитерористичній операції. У своїй парламентській діяльності він максимально голосував за так звані «євроінтеграційні» та «енергетичні» закони, вимагав з парламентської трибуни покарання винних у скоєних злочинах під час Революції Гідності та проведення реформ в Україні за грузинським зразком, підготував депутатські запити щодо питань боротьби з корупцією та проведення люстрації.



Обраний у 20-му виборчому окрузі народний депутат Сергій Мартиняк у статусі кандидата обіцяв своїм виборцям зосередитись на децентралізації влади, подоланні безробіття, розвитку сучасного медичного обслуговування, пропагуванні здорового способу життя; підготовці нової соціальної політики підтримки малозабезпечених верств населення, підтримці української культури загалом та історичної Волині зокрема, захисті довкілля та сприянні євроінтеграції України.

На ділі Сергій Мартиняк у парламентській роботі дійсно активно відстоював проблеми соціального захисту різних верств населення, підготувавши низку законопроектів та депутатських запитів. На рахунку народного депутата є кілька напрацьованих постанов та законопроектів, пов’язаних із розвитком культури, законопроект щодо створення нових робочих місць. Крім того, нардеп переважно голосував за законопроекти, що сприяють розвитку територіальних громад, а також голосував за так звані «євроінтеграційні» закони.

Так, Сергій Мартиняк, відповідно до звіту про діяльність за 2015 рік, виділив більше мільйона гривень на розвиток охорони здоров’я та на забезпечення ліками жителів свого округу; більше 200 тисяч гривень – на соціальне забезпечення людей похилого віку; близько 80 тисяч гривень – на розвиток культури та допомогу закладам культури. Крім того, за сприяння Сергія Мартиняка було завершено будівництво спортзалу у с. Мар’янівка Горохівського району. Загалом половину (50%) передвиборних обіцянок на парламентському рівні Сергію Мартиняку вдалось реалізувати.



Найбільше завдань перед собою ставив народний депутат Степан Івахів. У передвиборній програмі нардепа ідеться про роботу на благо волинян, захист національних інтересів України, забезпечення миру в країні, повернення анексованої території Криму, відбудову Донбасу, ініціювання розробки дієвого Закону України про учасників бойових дій у зоні АТО. Обіцяв нардеп своїм виборцям також розвиток сільського господарства, впровадження безвізового режиму з Європейським Союзом; реалізувати програму «Ковель – європейське місто»; ініціювати законодавчі зміни щодо диверсифікації джерела енергозабезпечення; законодавчо захистити волинські ліси від вирубування; працювати над зміцненням матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я; подбати про законодавчі гарантії кожному безробітному; скасувати депутатську недоторканість; розробити дієвий механізм відкликання депутата та раз на квартал особисто приймати громадян на території кожного району (міста).

В рамках парламентської діяльності Степан Івахів виконав близько 70% своїх обіцянок. Зокрема, нардеп у своїй законотворчій діяльності працював над законопроектами та постановами щодо розвитку сільського господарства, туризму, створення нових робочих місць, розвитку медичної галузі, соціального захисту населення та проведення пенсійної реформи. Народний депутат також подав кілька депутатських запитів щодо припинення кримінального переслідування учасників АТО та відзначення їх нагородами.

Степан Івахів максимально голосує за законопроекти, пов’язані із відстоюванням національних інтересів України, переважно голосує за питання енергозбереження та впровадження безвізового режиму. Крім того, народний депутат, як і обіцяв у своїй передвиборній програмі, відзвітував перед виборцями за рік роботи у парламенті.



Досить насиченою обіцянками була передвиборна програма народного депутата Ігоря Лапіна. Головним пріоритетом програми обраного у 22-му виборчому окрузі нардепа була розвинута Волинь в єдиній європейській Україні. Приорітетним завданням, яке ставив перед собою Ігор Лапін, ідучи працювати в парламент, було звільнення України від терористів, іноземних військ і найманців та встановлення належного контролю над державним кордоном.

Обіцяв також контролювати протидію корупції, сприяти створенню незалежного антикорупційного органу, свободу підприємницькій діяльності, впроваджувати використання альтернативної енергетики. Пророкував Україні лідерство на ринку сільськогосподарської продукції. Навести порядок з пільгами для учасників АТО і учасників бойових дій. Відстоювати субсидії малозабезпеченим громадянам на оплату комунальних послуг, забезпечити доступні, та якісні медичні послуги для громадян усіх регіонів країни.

Щодо питань округу, головним завданням Ігор Лапін поставив перед собою сприяти тому, щоб лучани отримали максимальну користь від статусу Луцька як європейського міста. Також обіцяв, що сприятиме тому, аби призначення на важливі посади відбувались тільки через відкриті конкурси та громадські слухання, а ключові реформи проходили перевірку у нашому регіоні.

Як стверджує Громадянська мережа ОПОРА у Волинській області, найефективніше працював Ігор Лапін. Йому вдалось виконати близько 80% передвиборних обіцянок. Представник 22-го виборчого округу ініціював у Луцьку інформаційну кампанію «Все про субсидії», а також став співорганізатором акції блокади Криму, відвідував бійців у зоні АТО, надавав їм допомогу.

Зокрема, у своїй парламентській діяльності нардеп значну увагу приділив підготовці законопроектів щодо відновлення територіальної цілісності України, реформування судової системи, боротьби з корупцією, очищення та оновлення органів влади, розвиток газовидобувної галузі в державі. Крім того, народний депутат має кілька виступів у парламенті з питань енергозбереження, надання пільг учасникам АТО та забезпечення громадян України субсидіями на оплату комунальних послуг.

Ігор Лапін максимально підтримував євроінтеграційні законопроекти, послідовно голосував за розвиток місцевого самоврядування та проведення реформ у різних галузях.



Таким чином, проаналізувавши результати п’ятнадцятимісячної роботи представників волинської громади у парламенті, вдалось з’ясувати, що найактивніше над реалізацією поставлених завдань працював обраний у 22-му виборчому окрузі народним депутатом Ігор Лапін. Не менш активну позицію щодо реалізації обіцянок зайняли Степан Івахів (ВО № 21) та Ігор Гузь (ВО № 19). Половину обіцянок виконав і Сергій Мартиняк (ВО № 20).

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Гарно про себе писати вміють. Робити лише бізнесмени не навчилися, роботи не видно взагалі!!!
Їхні машини, будинки, бійкі і тому подібне всі показують та бачать. Чому про результати роботи мовчок? Рівень корумпованості області може зменшився, може контрабанди стало менше, може в лікарнях та вузах не вимагають коштів??? НІ. НІ. НІ.
А обіцяти і баби на базарах можуть!!!
Відповісти
Хто б сумнівався в таких результатах... :)
Чергова заказуха. ВП черговий раз показало свою "нейтральну" політичну сущность...
Відповісти
Вчора один з цих горе-депутатів у Віп-залі АП "Бориспіль", включивши дурня сказав, що він не є народний депутат!!! Чи може, пане МАРТИНЯКУ, не було такого?????? ЛАПІН їздив до АТО - херойський вчинок!!!! Можете видалити коментар, але швидко забули, як ці "ОБРАНЦІ" голосували за Закони 16 січня (крім Лапіна та Гуся).
Відповісти
Васильович Мартиняк респект уважуха!!!!!!!!
Відповісти
Останні новини
Середня ефективність роботи волинських депутатів - 67,5%. ІНФОГРАФІКА. ФОТО
11 березень, 2016, 15:01