Віктор Пащук. КАНДИДАТСЬКИЙ ТЕСТ

Віктор Пащук. КАНДИДАТСЬКИЙ ТЕСТ
Перший секретар Луцького міського комітету Волинської обласної організації Компартії України, 24-річний кандидат у народні депутати Віктор Пащук взяв участь у проекті видання ВолиньPost «Кандидатський тест», відповівши на 15 питань, не пов'язаних з виборами і політикою. Питання стосуються освіти, кар’єри, родини, побуту, моральних цінностей кандидата.

Відповіді коментує практикуючий психолог Волинської обласної психіатричної лікарні Олена Звєрєва. При цьому психолог, аби уникнути упередженості, не знайомий з іменем того, чиї відповіді аналізує.

– Чи часто в школі отримували «двійки» і чи дуже засмучувалися з цього приводу?

– Я родом з Луцького району. Навчався у дев’ятирічній школі села Білосток. З першого по п’ятий клас був відмінником, отримував похвальні листи. А потім, як і багато дітей, вже відмінником не був. Але рідко отримував погані оцінки – переважно п’ятірки, четвірки. Та й коли мав гіршу оцінку, то якихось розчарувань не було.

– Чи були серед Ваших інститутських/університетських викладачів люди, які стали Вашими друзями?

– Не без цього. Я навчався на хімічному факультеті, моя спеціальність – екологія. Серед одногрупників залишилися друзі і серед викладачів. Нещодавно зустрів свою знайому. І у неї викладає завкафедри екології. І от якось запитує у студентів: ви знає, хто йде кандидатом у нардепи? Хто знає, хто не знає. А цей завкафедри – ми з ним постійно вступали у політичні дискусії. І він каже: от йде наш студент. А Володимир Демчук у нас був деканом, він мене завжди підтримував, допомагав. Спілкуємося з ним про політику і життя. Дружні стосунки залишилися.

– Чи хотіли б здобути ще одну освіту, не суміжну зі своїм профільним заняттям? Що б це могло бути?

– Є плани поступити на економічний чи юридичний факультет.

– Яким був Ваш перший заробіток (сума і за що саме)?

– Звичайно, пам’ятаю. Я як студент з сільської родини не мав незалежного фінансового становища, спочатку відпрацьовував на складах вантажником і підсобником. Перша зарплата за тиждень – 250 гривень у 2008-2009 роках. Це дуже велика радість була для нас. Пам’ятаю, як дали гроші перед Пасхою.

– Чи доводилося на шляху до кар’єрного росту переступати через власні принципи? Або ж навпаки – через якийсь принцип відмовитися від професійних здобутків?

– Я з 18 років у партії. І більш-менш розумів, куди я йду і що я роблю. На третьому курсі навчання у мене була пропозиція виїхати у партійну школу, отримати офіційне працевлаштування. Погляди мої завжди з партією збігалися, з кар’єрою, і тому спокус не було.

– Чи погодилися б працювати за кордоном, якби з’явилася вигідна для Вас пропозиція?

– Як кожен патріот своєї області, країни, як політик я маю робити усе для блага людей, аби кожен не думав про те, щоб кудись виїхати. Кожен має мати гідну зарплату, і я як політик повинен про це дбати.

– Скільки колін свого роду Ви можете назвати?

– У нас родина не дуже велика. Пам’ятаю свою прабабцю по маминій і прадіда по татовій лініях. Мені це цікаво, але мети дослідити не мав.

– Розкажіть про подарунки родини на Ваш останній день народження?

– Є фільм, коли у старшого чоловіка дитина запитує: «Що тобі Дід Мороз подарував на день народження?». І чоловік каже: «Я собі сам Дід Мороз». Для мене найкращий подарунок – коли зранку телефонує мій тато, моя мама, брат і привітають гарними словами. А гроші чи матеріальне щось… Звичайно, що воно приємне, але слова приємніші.

– Якби Вам довелося скласти родинний герб, що б там було зображено?

– Можливо, це було б жовте колосся.

– Де і чим Ви зазвичай снідаєте?

– Снідаю я там, де попало. Але часто вдома. У харчах я не перебірливий. Бутерброди зазвичай, кава, чай.

– Якби Вам довелося обирати між запропонованими варіантами, Ви б провели відпустку: 1) на екзотичному острові, 2) в ізольованій від цивілізації карпатській колибі, 3) в Лас-Вегасі?

– В ізольованій колибі. У мене для відпустки часу немає, і хотілося б себе трішки ізолювати від всього шуму, аби побути, можливо й не самому, але подалі від шуму.

– Якого кольору інтер’єр Вашої кімнати?

– Зелений колір.

– Чи вважаєте припустимою смертну кару?

– Чому це потрібно? Візьмемо приклад Онопрієнка. Він убивав чоловіків, жінок, дітей. Він сидить пожиттєво у тюрмі, і його утримання здійснюється за рахунок державного бюджету. І питання: чи потрібно таку людину утримувати? Але відразу виникає інша думка: ми знаємо, що у міліції є корупція, тому до тюрми можуть потрапити невинні люди.

Але якщо наша партія буде при владі, то у тюрмі будуть сидіти лише винні люди, а корупції не буде у прокуратурі чи міліції. Не всіх підряд стріляти.

– Чи могли б пробачити подружню зраду?

– В житті треба щось пробачати, щось ні. Зрада – це людина згрішила. І їй потрібно замислитися чи буде вона таке далі робити чи ні. Мені з такою людиною жилося би важко. Я би стосунки закінчив і усе. Можливо, дружні взаємини залишилися би.

– На яке свято востаннє відвідували церкву? Яку саме?

– Я людина релігійна. В дитинстві часто ходив у церкву. Останнього разу був на Великдень.

* * *

Коментує практикуючий психолог Волинської обласної психіатричної лікарні Олена Звєрєва:

«Нормальні розумові здібності. Дитина прекрасно розуміла, що великого розчарування у двійках шукати не потрібно. Те, що між людьми залишилися політичні дискусії і спілкування свідчить про гарні стосунки, можна сказати дійсно дружні, бо між ними є спілкування, взаємоповага, цінування один одного в якості опонентів.

Цьому політику, безумовно, варто було би ще повчитися, але можна вже сказати, що це кар’єрист з чітким розрахунком, дуже прагматичний.

Позитивним є те, що людина знала, звідки брати гроші законним методом. Вона працювала фізично і швидко зрозуміла, що якщо не хочеш працювати з лопатою, то варто вчитися.

Узагалі така тенденція прослідковується практично по усіх кандидатах: фізична праця з дитинства або юних років – це гарний стимул для навчання і прагнення більшого. Ця особистість цінує спокій, затишок, життєствердний, активний, позитивний, налаштований на те, що дає матеріальні та духовні блага».

Читати про інших кандидатів:

Ігор Алексєєв
Тарас Божидарнік
Олена Голєва
Андрій Козюра
Петро Кравчук
Ярослав Плакса
Сергій Сітуха
Віталій Федосюк

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні статті
Віктор Пащук. КАНДИДАТСЬКИЙ ТЕСТ
26 жовтень, 2012, 13:28