Лучанка представляла Україні на змаганнях з нейронаук

Лучанка представляла Україні на змаганнях з нейронаук
В США відбулося міжнародне змагання з нейронаук серед школярів, в якому приймала участь представниця України.

Минулого тижня в столиці США, місті Вашингтон, відбувся Міжнародний конкурс "мозкознавців" International Brain Bee, в якому брала участь і Україна. Її представляла переможниця національного Нейроконкурсу, випускниця гімназії № 14 імені Василя Сухомлинського Анастасія Цимбалюк, а супроводжував її у поїздці координатор національного етапу змагання к.б.н. Андрій Чернінський, який і повідомив цю новину Інформаційному агентству ВолиньPost.

Brain Bee це змагання із знань принципів будови та роботи нервової системи, причин та способів лікування поширених нервових та психічних хвороб. Учасники відповідали на усні питання, розв'язували письмові тести, визначали анатомічні структури на справжніх препаратах головного мозку, працювали із мікроскопічними препаратами, а також пробували представити себе в ролі лікаря, діагностуючи хвороби, симптоми яких грали спеціально підготовлені актори.

Анастасія та засновник Brain Bee професор Норберт Мислінський
Анастасія та засновник Brain Bee професор Норберт Мислінський


В конкурсі брали участь представники 24 країн усіх континентів. Анастасія показала високий рівень знань, зокрема, правильно визначила 23 нервові структури з 25 запропонованих на етапі нейроанатомії. Проте у підсумку більш сильними виявилися представники з інших країн.

Перше місце отримав Сойас Вегл (Sojas Wagle, США), друге місце посіла Мілена Малчарек (Milena Malcharek, Польща), а третє - Ервін Ветамуту (Elwin Raj A/L P. Raj Vethamuthu, Малайзія). Усі учасники отримали почесні трофеї, медалі, сертифікати, а найсильніші були відзначені грошовими призами. Але нагороди не є найголовнішим результатом і метою змагання. Перш за все Brain Bee це свято спілкування з однодумцями з різних країн.

Відвідування конференції
Відвідування конференції


Саме з цією метою американські школярі, які допомагали організовувати та проводити змагання, заснували у минулому році Міжнародну асоціацію юних нейронауковців (International Youth Neuroscience Association, https://youthneuro.org), яка була презентована учасникам. Анастасія стала першим членом цієї організації від нашої країни, і сподівається, що за сприяння Малої Академії Наук вдасться створити потужний рух школярів, зацікавлених у нейронауках.

"Участь в конкурсі була надзвичайно корисною для мене, оскільки тут я не тільки познайомилася з новими цікавими людьми з усього світу, а ще й визначилася з своїм майбутнім. До цього я лише була впевненою в тому, що хочу займатися біологією, але були сумніви якою конкретною галуззю. International Brain Bee показав мені всю важливість нейронауки, адже робота науковців в цій сфері призводить не лише до друку нових книг і підручників, а і дає надію для тяжко хворих людей" - ділиться враженнями від змагання Анастасія.

Цікаво, що саме у день початку нашої подорожі були оприлюднені результати вступу до університетів, і Настя отримала підтвердження, що вона є студенткою Інституту біології та медицини Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За вступ вона особливо не переживала, адже була абітурієнткою із найвищим конкурсним балом на рівні із кількома іншими. Навчаючись у цьому навчальному закладі Анастасія має усі шанси розпочати успішну наукову кар'єру в галузі нейронаук.

Щороку міжнародний конкурс проходить в рамках великої міжнародної конференції, якою зараз був з'їзд Американської Психологічної Асоціації (APA).

Візит до посольства
Візит до посольства


Учасники змогли відвідати пленарні лекції, взяли участь в роботі деяких секцій, ознайомилися із виставками та постерними доповідями. Найбільше запам'яталася жива дискусія із видатним психологом, лауреатом Нобелівської премії з економіки Даніелом Канеманом. Під час відвідування виставок учасникам розповіли про використання технологій віртуальної реальності для корекції психіатричних порушень, нові програми для мобільних телефонів, що дозволяють слідкувати за особливостями емоційного стану або перебігу сну як у здорових, так і хворих людей, та іншими новинками нейронаук.

"На мою думку, кращого міста, як Вашингтон, для проведення конкурсу не могло і бути. По-перше, саме в ці дні тут відбувалася конференція Американської психологічної асоціації, де ми побачили багато нового та інноваційного. По-друге, Америка є досить великою країною, населення якої є дуже контрастним і значно відрізняється в різних її куточках. Це дуже схоже на учасників International Brain Bee, оскільки ми приїхали з країн з усього світу. Але, як і американці цінують один одного за те, що вони частина однієї великої нації, так і учасники International Brain Bee стали однією сім'єю не лише впродовж конкурсу, а і на довгі роки", - каже Анастасія.

Під час перебування у столиці США делегація України відвідала музей природної історії, в якому протягом чотирьох годин знайомилися із експозиціями, присвяченими різноманіттю життя, еволюції, становлення людини та розвитку її мозку та іншим, не менш цікавим речам. Крім того, ми відвідали визначні місця Вашингтона - однойменний монумент, меморіал Лінкольна, Капітолій, а також були запрошені до посольства України в США. Там Анастасію привітала виконуюча обов'язки посла, радник-посланник пані Оксана Шуляр та перший секретар посольства, офіційний представник НАН України в США пан Георгій Дубинський.

В розмові учасники зустрічі відзначили важливість розвитку освітньо-наукового напрямку україно-американських стосунків, чому сприятиме заснування молодіжного руху юних науковців. Цікаво, що наше посольство розташоване у історичній будівлі, де Джорджем Вашингтоном було підписано ключовий документ про створення особливого Округу Колумбія, до якого входить столиця США.

Делегація разом із чемпіоном США 2015 року Сореном Крістенсеном
Делегація разом із чемпіоном США 2015 року Сореном Крістенсеном


Конкурс International Brain Bee був заснований у США професором Університету Меріленда (США) Норбертом Мислінським. Він переконаний, що переможці конкурсу в майбутньому зможуть знайти шляхи лікування більш ніж 1000 неврологічних та психічних розладів, від яких страждають люди. Організаторами змагання в Україні є Українське товариство нейронаук, ГО "Ноосфера", а також Національний центр "Мала академія наук України", завдяки фінансовій підтримці якого стала можлива ця поїздка.

Конкурс сприятиме формуванню нової генерації вітчизняних учених в галузі нейронаук, чиї імена прославлять нашу батьківщину, переконаний координатор національного етапу к.б.н., с.н.с. Інституту фізіології ім.О.О.Богомольця НАН України Андрій Чернінський. В наступному році змагання буде організовано в березні, під час Всесвітнього тижня мозку.

Організатори запрошують до участі старшокласників усіх регіонів України, а готуватися потрібно уже зараз, адже для успішного виступу потрібно знати не тільки нейробіологію, а й англійську мову, якою проводиться як національний, так і міжнародний етапи.

Наступне змагання International Brain Bee відбудеться у Берліні (Німеччина) в рамках Форуму Федерації Європейський Товариств Нейронаук (FENS).

Делегація України та Деніел Канеман
Делегація України та Деніел Канеман

Більше інформації про змагання можна знайти на сайтах www.internationalbrainbee.org та www.brainbee.in.ua.


Анастасія та Президент АРА, доктор Антоніо Пуерте
Анастасія та Президент АРА, доктор Антоніо Пуерте
Музей природної історії
Музей природної історії
Музей природної історії 2
Музей природної історії 2
Учасники під час відвідування виставок конференції
Учасники під час відвідування виставок конференції

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Лучанка представляла Україні на змаганнях з нейронаук
09 серпень, 2017, 20:32