Сумнівно, що «Стратегію-2020» Порошенка писали фахівці, - економіст

Сумнівно, що «Стратегію-2020» Порошенка писали фахівці, - економіст
Доктор економічних наук, професор Анатолій Гальчинський вважає, що представлена президентом Петром Порошенком програма реформ «Стратегія-2020», готувалася без участі фахівців.

«Я аплодую участі представників інститутів громадянського суспільства в обґрунтуваннях документів, про які йде мова. Але базисні положення стратегії розвитку держави повинні розроблятися професіоналами», - пише Дзеркало тижня.

Гальчинський звернув увагу на розбіжність задекларованих показників стратегії.

«Я розумію, звідки взят прогнозний показник інфляції 1,9%. Це не результат оціночних прогнозів. Вважаю, що фахівці НБУ, Мінекономіки або Інституту економіки і прогнозування до цих оцінок не залучалися. Вони запозичені з маастрихтських критеріїв для країн - членів ЄС. Але колізія в іншому: 2% інфляції кореспондуються з темпами економічного зростання 1,5-2,0%. Подібна динаміка вважається оптимальною для країн Заходу. Ми ж ставимо завдання зростання ВВП темпами 7-8%. Це автоматично мультиплікує темпи інфляції. Тут мова йде про всім відомі істини не тільки макроекономічної теорії, а й реальної практики країн з випереджаючими темпами розвитку. Чому це не враховується?» - зазначив економіст.

У Гальчинського також викликає запитання спосіб презентації стратегії - перед журналістами. «Мені чомусь здається, що подібні колізії пояснюються передвиборними пріоритетами. Це зовсім погано», - сказав він.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 1
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
для майданивських ло х ив
Відповісти
Останні новини
Сумнівно, що «Стратегію-2020» Порошенка писали фахівці, - економіст
05 жовтень, 2014, 12:41