вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Карта поляка: перелік змін 2016

Карта поляка: перелік змін 2016
2 вересня 2016 року набувають чинності нові правила по Карті Поляка: ПМЖ в Польщі видається безкоштовно, громадянство через рік, щомісячну допомогу на кожного члена сім’ї …

13 травня 2016 Сейм Польщі прийняв поправки до Закону про Карту Поляка, а також змінив ряд інших взаємопов’язаних законів: про польське громадянство, про іноземців у Польщі, - повідомляє видання Українці Сьогодні.

1 червня новий документ був опублікований в державному віснику, і з 2 вересня 2016 поправки до законів набирають чинності (через 3 місяці після офіційного опублікування).

Що пропонує новий закон про Карту Поляка і польське громадянство:

- Отримати Карту Поляка можна на території Польщі у воєвод. До 2017 року буде визначено перелік, в якому воєводстві громадяни яких країн мають право отримувати карту поляка.

- Польська багаторазова віза на підставі Карти Поляка видається безкоштовно. Ця норма вже діє в Польських консульствах на території Білорусі.

- Постійне місце проживання в Польщі на підставі Карти Поляка видається безкоштовно – раніше було 640 злотих за розгляд заяви та 50 зл. за видачу карти.

- Особа, яка має Карту Поляка, після звернення за постійним дозволом на проживання в Польщі може розраховувати на грошову допомогу.

- Іноземець, який отримав дозвіл на проживання на підставі польського походження, має право отримати громадянство в Польщі після 1 року безперервного проживання (раніше було 2 роки). Процедура надання польського громадянства для таких осіб обходиться безкоштовно.

Розмір грошової допомоги для власників Карти Поляка. Власник Карти Поляка і чоловік упродовж перших 3 місяців отримує від польської держави по 925 злотих, з 4 по 9 місяць – по 555 злотих. Якщо у подружжя є діти, то за кожну дитину в перші 3 місяці належить 462,5 злотих, з 4 по 9 місяць – 277,5 злотих.

Кілька важливих моментів по грошовій допомозі:

- Просити фінансової підтримки може тільки власник Карти Поляка, який перед цим звернувся за постійним дозволом на проживання в Польщі.

- Грошова допомога не обкладається податком на доходи і не залежить від розмірів заробітку її одержувача.

- Виплати фіксовані і не можуть перевищувати 9 місяців.

- Грошову допомогу припиняють виплачувати після позбавлення постійного виду на проживання (наприклад, після надання громадянства).

- Виплати проводяться доти, доки в польському річному бюджеті є гроші, закладені на дану графу витрат.

- Звертатися за фінансовою допомогою можна тільки з 1 січня 2017 року, оскільки в уже прийнятому на 2016 рік польському бюджеті не передбачено такої графи витрат.

Коли можна звертатися за дозволом на проживання. Для власників Карти Поляка або тих, хто має польське походження, не має значення, як довго вони жили в Польщі, і чи жили взагалі. Після приїзду в Річ Посполиту можна відразу звертатися за ПМЖ, але варто врахувати, що наявність зайнятості в Польщі більш позитивно впливає на остаточне рішення.

Що значить безперервне проживання в Польщі? Поняття безперервне проживання розтлумачується в Польському Законі про іноземців так: безперервним вважається таке проживання, коли іноземець не відлучався з території Польщі на термін більше, ніж 6 місяців, а сумарний період, який він був відсутній в Польщі, не перевищує 10 місяців.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 4
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Шкода, але це не так. Звільнення від оплати є тільки на вньосек на громадянство, але не на Kartę Stałego Pobytu. Підтвердження, мій апдейт внизу публікації "USTAWA z dnia 13 maja 2016 r. o zmianie ustawy o Karcie Polaka oraz niektórych innych ustaw", датований 2016-06-28:
http://stayinpoland.blogspot.com/2016/06/zmiana-w-ustawie-o-karcie-polaka-2016-05-13.html
Відповісти
Перепрошую, зробив помилковий висновок, таки безкоштовно.
Відповісти
Доброго дня!
Маю запитання з приводу карти сталого Побиту, за походженням.
31.08.15р. я подавала свої документи до уряду зі справ іноземців на карту сталого Побиту за походженням (моя мати та ї батьки – дідусь та бабуся, за національністю – поляки, відповідно всіх свідотств- оригіналів про народження, включаючи і моє. Де написано, що мати – полька.)
Жила я в Києві, і маючи такі документи на руках спробувала здавати на Карту Поляка два рази.
Чекала на першу співбесіду з Консулом приблизно дев’ять місяців. На той час на мої документи ніхто навіть не звернув уваги.
Другий раз, термін очікування був приблизно такий же.
На цей раз мої документи були всі переглянуті. І дуже здивовані, що не з архіву.
Я готувалася до співбесіди: вчилась на курсах польської мови, читала пресу, оглядала передачі, декілька разів приїздила до Польщі.
Але, коли очікуєш так довго співбесіди, то по-троху втрачаються навички спілкування.
У Консула, звичайно ж хвилювалася, але відповідала на різні питання на польській:
- про себе, польські традиції, родинні традиції, стосовно Солідарності (я не раз була у Гданьску),та історичні питання.
В результаті співбесіди мені сказали, що я не досить добре розмовляю польською мовою (по їхнім задекларованим вимогам – вимагається хоча би базовий рівень). Але при цьому по двух співбесідах ніяких рішень, або дицизій, мені на руки не видавалося.
Таке враження, що я зовсім не проходила співбесіди з Консулом.
З цим я зіткнулася в другий раз, коли проходила співбесіду з інспектором на карту Побиту сталого, в Польщі.
Було від них зроблено запит, з моїх слів про результати співбесід з Консулом на Карту Поляка в Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Ukraine w Kijówe.
І яке ж було моє здивування, коли прийшла відповідь, що ніякої дицизії не видавалося за жодною співбесідою, та ніякої інформації стосовно мене немає.
Коли я прочитала, що вийшов Закон, згідно якого можна подавати на Побит сталий (без Карти Поляка) в Польщі, то спробувала.
І ось вже один рік і четвертий місяць минули, з моменту подачі моїх документів, а в мене ще й досі не має результатів, все очікую…
Приїхала вже зі своєю сім’єю в вересні цього року з метою постійного проживання.
Так дайте ж мені, будь ласка, відповідь – який остаточний термін очікування цієї дицизії (карти сталого Побиту).
Чи я повинна платити за дитину (дитина ходить до школи подставової в пеший клас, має 7 років і десять місяців) при подачі документів на Побит сталий за походженням для неї (640 злотих + 50 за документи). Уточнюю - Карти Поляка у нас не має.
Чи може моя сім’я розраховувати на матеріальну допомогу, згідно останніх Законів.
Дякую!
Відповісти
Допоможу з реєстрацією на КП.
Відповісти