Відходи з Ковельського ветсанзаводу вивезуть в інші області

Відходи з Ковельського ветсанзаводу вивезуть в інші області
Ситуація, що склалася на Волині через діяльність філії державного підприємства «Укрветсанзавод», вкрай критична.

Адже підприємство, яке два місяці майже не проводило переробку відходів тваринного походження, продовжувало звозити та складувати їх. Як наслідок, накопичено близько трьох тисяч тон сировини, - повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Все це загрожує життю та здоров’ю жителям району та й області загалом. Тож чимало небайдужих жителів ковельчан завітали сьогодні, 29 березня, на спільне засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та обласної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, аби просити про допомогу.

Ковельський міський голова Олег Кіндер зазначив, що ця ситуація склалась через тривале недбальство посадових осіб, адже звернення з боку міської влади були ще з 2010 року. Незважаючи на це, отримували лише «відписки» про відсутність перевищення норм шкідливих викидів тощо. А з початком 2017 року керівник підприємства починає приймати до 400 тон сировини в день, в той же час як потужності заводу – 15 тон, однак через несправність обладнання переробляли лише 5 тон у день.


«Ми сьогодні маємо проблему не лише Ковеля. Адже територія району розпочинається за 200 метрів від заводу, але потічки, струмки, канави йдуть в річку Турія, яка протікає територією Камінь-Каширського району та впадає в Прип’ять і Дніпро. Відтак, територія охоплення надзвичайної ситуації техногенного характеру не обмежується Волинню. Тому просимо регіональну комісію ТЕБ та НС визначити дану ситуацію як надзвичайну ситуацію регіонального значення, а не місцевого», – зазначив Олег Кіндер.

Своєю чергою, перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Степанцов зазначив, що є постанова Кабміну, відповідно до якої здійснюється класифікація надзвичайних ситуацій за їх рівнями. Як наслідок, шквал обурення посипалось на представників обласної влади зі сторони громадських активістів. Тому вирішили вислухати директора Ковельської філії ДП «Укрветсанзавод» Вадима Сухоноса, який вже виконує свої обов’язки протягом 8 місяців.

За його словами, підприємство, яке побудоване ще в 1978 році, нині є неприбутковим, в першу чергу, через застаріле обладнання. Коли він розпочав свою роботу на підприємстві, то філія мала близько мільйона гривень боргу та 600 тон гнилої сировини на її території, тому почав звертатися у різноманітні інстанції для вирішення цієї проблеми. На цей час, власними силами вдалось погасити третину загальної заборгованості і оплачувати поточні платежі.

Що ж стосується нинішньої ситуації, що склалася, то Ковельській філії заборонено прийом нової сировини. Окрім того, підприємство зобов’язали організувати завантаження та перевезення сировини на 5 сусідніх філій, що розташовані у Рівненській, Вінницькій та Хмельницькій областях. Тому розроблено відповідний графік. Усього планують транспортувати 360 тонн до 4 квітня 2017 року.

Однак, це не вирішить ситуацію, так як накопичено понад 3,5 тисячі тонн відходів тваринного походження. Представники регіональної комісії визначили термін до 5 травня 2017 року для вивезення сировини, на що отримали шквал критики зі сторони представників міста, тим паче, що стрімке потепління може призвести до екологічної катастрофи.

Сухонос також заявив, що фінансування з боку держави нині відсутнє, сировина для переробки також не надходить. Як наслідок, зовсім скоро нічим буде платити навіть заробітну плату працівникам. Тому на першочергові заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації необхідно 285 тисяч гривень, а на майбутнє, для нормального функціонування підприємства, – ще 1,4 мільйона гривень.

Однак, жителі прилеглих до заводу територій проти цього, адже втомилися дихати смородом, яким постійно тхне з підприємства, пити брудну воду і вирощувати городину в забрудненому ґрунті, в той час, як керівництво підприємства нічого не робить для вирішення ситуації. Тому категорично вимагають закриття Ковельської філії після вивезення нагромадженої сировини. Так і залишилось не з’ясованим питання, хто дав дозвіл завозити і зберігати таку кількість рештків тваринного походження.

«Законом про місцеве самоврядування в Україні визначено не лише повноваження міського голова і міст виконкому, а й відповідальність за те, що відбувається на території громади, а саме вжиття відповідних заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації місцевого значення відповідно до закону тощо. Система побудована таким чином, що міський голова, виконком та місцева комісія має реагувати на ті події, які відбуваються на території громади. У випадку, якщо ситуація виходить на новий рівень, то далі включається регіональна комісія. Проблема почалась дуже давно, однак загострилась вона тоді, коли Сухонос прийняв рішення, незважаючи на несправність обладнання, продовжувати приймати сировину, кількість якої врази більша, ніж можна було переробити», – наголосив заступник голови облдержадміністрації Сергій Кошарук.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Останні новини
Відходи з Ковельського ветсанзаводу вивезуть в інші області
29 березень, 2017, 15:14