«Ноу-хау» по-луцьки: один лічильник на два будинки

«Ноу-хау» по-луцьки: один лічильник на два будинки
Мешканцям будинків 5 та 7 на Київському майдані в Луцьку газовики хочуть встановити один лічильник для обліку газу на два будинки. Утім, люди з таким рішенням категорично не погоджуються.

Про це пише Конкурент.

У грудні минулого року, щойно мешканці побачили повідомлення про встановлення лічильника, вони провели збори із запрошенням газовиків.

«Ми проти одного лічильника на два будинки. Адже ми дві різні юридичні організації. Лист ми завезли до «Волиньгазу» і вказали, що не відмовляємося від лічильника, але просимо встановити один на наш будинок і окремий на Київський майдан, 7. Бо вони теж мають таке бажання», - розповідає голова ОСББ «Київський майдан, 5» Наталія Прищук.

Встановлення приладу обліку їм відтермінували спочатку до кінця січня, а потім до травня. Утім, і надалі була мова від газовиків, аби встановити лише один лічильник. При цьому мешканцям не пояснили, чому так стається: чи бракує коштів, чи технічні умови не дозволяють поставити окремі засоби обліку. Можливо, якби людям зрозуміло пояснили, проблема не набула би такого розголосу.

По тому були зустрічі із представниками «Волиньгазу», листи до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), міської ради та, схоже, зусилля не увінчалися успіхом. Тоді мешканці вирішили звернутися до депутата від свого округу Андрія Покровського.Утім, у відповідях поступу до розв'язання проблеми мешканці не бачать.

Керуючий Луцьким відділенням ПАТ «Волиньгаз» Руслан Сахарчук прокоментував ситуацію так: «Мешканці хочуть окремо і, наскільки я знаю, мешканці писали на НКРЕКП. Але НКРКП по-іншому не подумало, як думають мешканці. Тобто НКРЕКП затвердило програму, відповідно до якої на ці два будинки має бути один лічильник. Якщо НКРЕП затвердило так програму, то «Волиньгаз» не в праві змінити».

Тобто у відповіді НКРЕКП зазначає, що програму розробляв «Волиньгаз», а газовики передають відповідальність комісії, яка затверджувала план.

Пізніше Сахарчук уже пояснював, що причини такого рішення проектантів можуть бути і економічні. Однак детально пояснити ситуацію не зміг.

Він пояснив, що часом, коли потрібно встановити другий лічильник, то потрібно змінювати газопровід сусіднього будинка, враховуючи специфіку газифікації.

«У жодній із відповідей нам не пояснили, чому не можна розділити будинки. У відповіді надають перелік інструкцій із кодексу про газорозподільні системи та закону про комерційний облік газу», - обурюється мешканка будинку № 7 Олена Скаршевська.

З її слів, люди просили надати технічну документацію, аби ми зробили технічну експертизу, якщо проблема у технічній складовій. «Якщо є економічна складова, то теж хотіли би мати відповідь. Адже третій та перший будинки від загальнобудинкових лічильників відмовилися. А витрати на це були закладені», - каже жінка.

Наближається 1 січня 2018 року. Це останній термін, коли газорозподільча компанія зобов'язана встановити за власний рахунок лічильники. Якщо цього не станеться, то будуть підстави припинити подачу газу.

У своїй відповіді мешканцям в НКРЕКП пишуть, що встановлення приладів обліку відбувається на основі розробленого та поданого плану розвитку газорозподільної системи ПАТ «Волиньгаз» на 2016-2025 роки.

Відповідно до нього, «передбачено, з урахуванням технічних та економічних чинників, встановлення єдиного будинкового вузла обліку природного газу за адресами м. Луцьк, Київський майдан, 5 та 7». Тобто план саме такого встановлення лічильників розробляв «Волиньгаз», а затверджувала його комісія.

Завідувач сектору НКРЕКП у Волинській області Андрій Козачук пояснив, що закон не забороняє об'єднання будинків для встановлення одного лічильника. Процедурно процес наступним чином: спеціалісти «Волиньгазу» мали би провести технічне обстеження і, за результатами, надіслати пропозиції до комісії, яка вже затверджує план.

«Якщо ці два будинки об'єднали таким чином, то, відповідно, технічні спеціалісти визначили, що таким чином там можна облаштувати цей облік», – зазначив Козачук.

Попри невирішену ситуацію, мешканцям уже збільшили граничні норми об'ємів споживання газу. Це, відповідно до відповіді НКРЕКП, може відбуватися у тому випадку, коли споживач, який не забезпечений лічильником газу, відмовився від його встановлення. Така відмова повинна бути підкріплена актом про порушення. І, як стверджує Руслан Сахарчук, такий акт про відмову є. Втім представники 5 та 7 будинків акти не бачили та не підписували.

Подібні ситуації, коли на кілька будинків хочуть встановити єдиний лічильник, не новина для українських реалій. Наприклад, подібна проблема була у Рівному. Тоді мешканцям пояснювали, що таке розміщення приладів обліку зумовлене суто технічними нюансами, особливістю проходження транзитних газопроводів.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Тобто НКРЕКП спеціально розглядала ці два будинки! В мене пропозиція повісити один лічильник на каскад будинків по Соборності-Молоді!! Ото буде економія!!
Відповісти
Спишуть бабок як за два лічильника! В волиньгазі сидять одні хапухі ів хабарники!"!! куди дивиться пркуратура!! Посадіть їх чи люди самі їх посадять...але вже на палю!!!
Відповісти
Останні новини
«Ноу-хау» по-луцьки: один лічильник на два будинки
15 вересень, 2017, 00:30