Будівництво аеропорту у Луцьку: яким його планують зробити та скільки можуть коштувати квитки

Будівництво аеропорту у Луцьку: яким його планують зробити та скільки можуть коштувати квитки
Декілька днів тому Луцьк сколихнула новина про те, що місто вестиме перемовини з інвестором, котрий готовий взятися за будівництво нового регіонального аеропорту на базі військового аеродрому на Вишкові. Тож Інформаційне агентство ВолиньPost вирішило поспілкуватися з ініціативною групою, котра просуває питання зведення летовища, та розпитало, де воно розташовуватиметься, скільки коштуватиме та за скільки, наприклад, можна буде долетіти з Луцька до Києва.

Аеропорт загубився у владних кабінетах

Представник ініціативної групи Сергій Дячук розповів, що плани збудувати у місті аеропорт визріли ще у 2012 році, однак влада змінювалася – дехто обіцяв сприяти у втіленні проєкту, декотрі навідріз відмовлялися від ідеї, вважаючи її надто масштабною. Коли ж у Луцьку врешті обрали нового мера Ігоря Поліщука, про аеропорт знову загули. За словами представника ініціативної групи, найбільша проблема проєкту – не гроші, а земля. Так, найдоцільнішим варіантом, на думку інвесторів та експертів, є будівництво аеропорту спільного використання на базі військового аеродрому, де вже є злітна смуга. Із 336 гектарів, котрі займає військовий аеродром, для регіонального аеропорту потрібно лише 1,4 гектара.

«До 2018 року, поки не змінювали Земельний кодекс, у прикінцевих положеннях було сказано, що відповідно до постанови Кабміну, можна відчужувати землю Міністерства оборони для соціальних потреб. Спочатку у військового аеродрому не було кадастрового номера, інвестор своїми силами його зробив. Відправили пакет документів у Київ, але поки їх розглядали, у прикінцевих положеннях з’явилася не постанова, а закон, якого й досі немає. Зі зміною влади щоразу змінювалися й плани на аеропорт. Але й досі землю інвестор викупити не може. Передусім керівництво міста та області повинне звернутися до Міністерства оборони України з проханням повернути гектар землі (продати через аукціон) громаді з цільовим призначенням «для будівництва аеровокзалу та облаштування аеродрому спільного використання», - підхоплює ще один представник ініціативної групи, авіатор Анатолій Коротинський, що знає територію військового аеродрому вздовж та впоперек. Далі ж питання врешті зрушить із «мертвої точки».

Що означає «спільне використання»

Аеропорт у Луцьку хочуть зробити спільним як для військових, так і для цивільних. Такі ж летовища діють в Івано-Франківську, Вінниці, Дніпрі та Борисполі. За кожен зліт та посадку військові виставлятимуть рахунки. Своєю чергою, аеропорт платитиме вказані кошти військовим.
«Зліт і посадка мають ціну у будь-якому аеропорті. Ціна варіюється залежно від того, де аеропорт розташований, яка там злітно-посадкова смуга тощо», - наголошує Сергій Дячук.

У скільки обійдеться аеропорт та скільки коштуватимуть квитки

За словами Сергія Дячука, провівши розрахунки, визначили, що пасажир має діставатися до аеропорту не більше, аніж 1-1,2 год. Тож у цю зону входять мешканці чи не усіх найбільших населених пунктів Волині, наприклад, Ковеля, Володимира-Волинського, а також Рівненської області.

«Рівненський аеропорт на сьогодні не працює, бо там злітна смуга перебуває в неналежному стані. А на військовому аеродромі в Луцьку готовність смуги – шикарна», - каже він.

Приблизно вартуватиме будівництво аеропорту 60-70 мільйонів гривень. Ці гроші готовий дати інвестор, у разі необхідності залучивши до фінансування фінансові установи. Від міста буде потрібно лише облаштувати інфраструктуру довкола, зокрема зробити пішохідні доріжки, поставити зупинки громадського транспорту, забезпечити транспортне сполучення з летовищем тощо.

Аеропорт у Луцьку планують зробити дворівневим. Займатиме він 1000 квадратних метрів. Цього буде достатньо для пропускної спроможності у 50-70 пасажирів на годину, у пікове навантаження – 100 пасажирів на годину. Для функціонування аеропорту потрібна буде також місцева авіакомпанія задля укладання код-шерингового договору. Це угода про спільну комерційну експлуатацію авіарейсу двома та більше авіакомпаніями, одна з яких є оператором (тобто виконує польоти за цим рейсом і продає квитки на ці рейси від свого імені), а інші — маркетинговими партнерами (тобто продають квитки на рейс компанії-оператора від свого імені). Найвдалішими хабами (місцями пересадки), зазначають ініціатори, є Мінськ, Варшава, Вільнюс, на південь – Одеса або Херсон, що дозволяють потрапити у найбільший аеропорт на стику Європи та Азії, який розташований у Стамбулі.

Представники ініціативної групи кажуть, що приблизно авіаквиток повинен коштувати як 5 квитків у купейний вагон потяга. Орієнтовно із регіонального аеропорту у Луцьку до Києва можна буде долетіти за 1500 гривень. Однак, зазначають ініціатори проєкту, громада повинна посприяти тому, аби аеропорт став міжнародним, аби там відкрили пункт пропуску через кордон.

Хочуть також, аби у пасажирів була можливість зареєструватися на посадку телефоном, щоб вони не приїздили у аеропорт за кілька годин та не витрачали багато часу просто на очікування оголошення реєстрації.

Стрибати з парашутом можна буде із місцевого аеропорту

Анатолій Коротинський зауважив, що регіональний аеропорт можна буде використовувати не лише для того, щоб дістатися з точки «А» у точку «Б» за допомогою компаній. Так, наприклад, із появою летовища у місто матимуть змогу прилітати приватні літаки, адже для цього потрібен порт приписки.

Також врешті можна буде втілити у життя мрію багатьох - здійснити стрибок з парашутом, не їдучи в сусідню Рівненську область, де функціонує місцевий аероклуб. Нині, говорить Коротинський, багато охочих стрибнути поблизу Рівного – якраз із Волині.

Занотувала Надія МІЩУК

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 24
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
За Бацима і Грицюка було 600 млн євро, тепер в тисячу раз менше. Что-то здєсь нє то.
Відповісти
Якщо проблема в стрибках з парашутом -то це дуже дороге задоволення. Крупа не працює,Рівне не працює, з побудовою нового аеропорту і Луцьк не буде працювати.Гроші необхідно вкладати в економіку, щоб було за що літати.
Відповісти
а коли почнуть продавать білєти? мо' зара вже б продавали б по ціні плацкарти? то люде б купували подешевше

а без парашуту мона буде стрибати якби дешевше за півціни?
Відповісти
Схоже дороги у нас усі поремонтовані 'заїдьте на городецьку жах 'ави про аеропорт великі васюківці
Відповісти
А в Костопіль рейси будут летати? в Сарни?
Відповісти
ДЛЯ ЧОГО В ЛУЦЬКУ АЕРОПОРТ???Невже в місті більше немає проблем!!!
Відповісти
ДЛЯ ЧОГО В ЛУЦЬКУ АЕРОПОРТ??? Невже в місті більше немає проблем!!!
Відповісти
Насправді всі ці намагання Поліщука щодо аеропорту йдуть лише для того, щоб його господарю Палиці було зручно прилітати перед виборами на чартерах своїх
Відповісти
Не розумію галасу в коментах. При чому тут існуючі проблеми в місті? Це ж не бюджетні гроші мають витрачати на той аеропорт. Є нвестор, яких хоче вкласти гроші, то хай вкладає. Місту від того гірше ну ніяк не буде.
Відповісти
чого репетують люде Володимир Олександрович сказав будувать дороги і аеропорти гроші є чого ви вси такі злі
Відповісти
Економічна доцільність аеропорту, якщо він один в радіусі 200 км.
Луцьк в двох зонах покриття - до Львова 160 км, до Ровно 70 км. До Києва 6 годин на маршрутці.
А Луцьк потребує інвесторів для переробки сміття, реконструкції очисних споруд, міського транспорту, прибирання вулиць..................
Відповісти
а можна буде скакати з парашутом десь над Вроцлавом?
Відповісти
А для чого він потрібен? І хто буде компенсувати втрату ціни житла ближайших районів через постійний шум який будуть створювати літаки?
Відповісти
Судячи по розвитку подій між США та Коломойським, цивільний аеропорт в Луцьку буде потрібний хіба для вильоту Поліщука і його відділу пропаганди і агітації ВН ! Палиця - вже там !
Відповісти
Клас Аеропорт це супер.Луцьк підніме.І не потрібно у львів Київ їздити.І окупить себе дуже швидко.Супер
Відповісти
Стаття поверхнево написана. Дороги потрібно зробити М19,Н22 до діючого міжнародного аеропорту Рівне, який має всі необхідні сертифікати, якість смуги і техніку. Аеропорт може приймати середньомагістральні літаки. На всю авіацію зараз негативно подіяла пандемія. Замість нераціонального використання коштів на побудову чергових довгостроїв, краще все зробити для розвитку економіки і збільшення платеспроможного клієнта. Журналістам бажаю досліджувати тематику!!!
Відповісти
В Крупі відбудувати! хай буде дороще але надовго!!!
Відповісти
Проти аеропорту в місті виступають ті, хто літає у своєму житті раз в 20 років. Я би платив 1500 грн за переліт до Києва, аніж бовтатись у тісній маршрутці 6 годин, не знаючи ще чи доїдеш, бо як не затори під Києвом, то об'їздну Житомирську роблять. А так - півтори години і ти на місці. Разом з тим, у статті правильно написано щодо хабів. Не треба рейсів у Ріо-де-Жанейро. Зробіть три рази на тиждень у Мінськ, Варшаву, Вільнюс і Стамбул, а там вже розберемося як і куди долетіти. Крім того, можна буде у всякі там Хургади з Луцька літати, а не зі Львова чи Києва.
Так що - кому не треба, не янчіть. А кому треба, той собі знає.
Відповісти
Є хоча б якісь розрахунки скільки таких п...здоболів як ти в Луцьку І коли має окупитися таке будівництво, якщо буде кілька вильотів в місяць ???
Відповісти
Недаремно про волиняків такі ж анекдоти, як і про молдаван і про чукчів ! Дурні виглядають, як ніби вони розумні, коли мовчать ! З таким IQ можна вести розмову про будівництво на острові на Світязі і космодрома !
Відповісти
Рейс буде один Швейцарія - Луцьк - Тель Авів
Відповісти
Пишуть ті, кому доводиться ходити правою стороною вулиці Ветеранів до двох загальноосвітніх шкіл, художньої школи, дитячого садочку, а головне - на роботу і з неї. Ми за те, щоб зробити злітною смугою нашу вулицю, бо пересуватися нею після дощу, особливо в ніч неможливо. А так після рейсів, тобто за виключення одного дня на місяць ( частіше не літатимуть) може і простим лучанам скористатися.
Відповісти
Ідіоти та краще таксі взяти до Києва ніж на кукурузнику летіти ))))))) ой усьцюся)))
Відповісти
Може вже хтось зверне увагу на автостанцію №1. Ні людськго туалету, сміття, сервіс епохи "заката совка".
Відповісти
Останні новини
Будівництво аеропорту у Луцьку: яким його планують зробити та скільки можуть коштувати квитки
17 березень, 2021, 12:28