вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

Отримана спадщина чи подароване майно обов’язково декларуються

Отримана спадщина чи подароване майно обов’язково декларуються
Отримане в подарунок або успадковане майно у 2015 році, або в 2014 та 2013 р, але не задеклароване в попередні деклараційні кампанії,
підлягають декларуванню.

Про це наголошують в ГУ ДФС у Волинській області.

Отримана спадщина або подароване майно від родичів першого ступеня споріднення оподатковуються за нульовою ставкою. Тому громадяни, котрі успадкували чи отримали в подарунок майно від спадкодавців (дарувальників) І ступеня споріднення не сплачують ПДФО та військовий збір.

За нульовою ставкою оподатковується успадковане чи подароване майно інвалідам І групи, дітям–сиротам, або позбавленим батьківського піклування. В зв’язку з цим такі доходи можна не декларувати.

Однак в усіх інших випадках отримана спадщина чи отримане в подарунок майно є обов’язковою підставою для подання декларації про майновий стан і доходи за рік, у якому отримано такі доходи.

Тому громадяни, які в 2015 році, а також у два попередні роки, за умови їх недекларування в минулі кампанії, до 1 травня 2016 року зобов’язані подати податкову декларацію.

Декларанти повинні врахувати, що успадковане чи отримане в подарунок майно резидентами оподатковується за ставкою 5 відсотків, а нерезиденти, які отримують спадщину або подарунок від спадкодавця, згідно з вимогами чинного законодавства, сплачують від 15 відсотків ПДФО, залежно від суми отриманих доходів.

Незалежно від громадянства декларанти, які успадкували чи отримали в подарунок майно, зобов’язані сплатити 1,5 відсотка військового збору.

В ГУ ДФС Волині особливо наголошують, що нерезиденти сплачують ПДФО та військовий збір при нотаріальному оформленні спадщини чи отриманого в подарунок майна, а громадяни України – протягом 60 днів після завершення кампанії декларування.

Тобто, громадяни, котрі задекларували отриману спадщину, до 1 серпня 2016 року повинні сплатити в бюджет визначену суму ПДФО і військового збору.

Довідково: порядок оподаткування, ставки і порядок декларування спадщини та дарунків визначено в статті 174 Податкового кодексу України.

Практичну допомогу в заповненні і поданні декларації громадяни можуть отримати Центрах обслуговуванні платників та у відділеннях ОДПІ в області за місцем своєї податкової адреси.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 3
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
А можна через офшор провести,щоб не платити податки?
Відповісти
не можна а треба. херант сказав, що це законно
Відповісти
згідно п.179.2 ст.179 Податкового кодексу декларація про доходи не подається, коли дохід оподатковується за нульовою ставкою
Відповісти
Розсилка новин
Підписатись
* Ви зможете відписатись в будь-який час
Останні новини
Отримана спадщина чи подароване майно обов’язково декларуються
15 квітень, 2016, 22:26