Сметанін, який «здав» Росії аеродром у Луцьку, може вийти з-під варти під майже 2 мільйони застави

Сметанін, який «здав» Росії аеродром у Луцьку, може вийти з-під варти під майже 2 мільйони застави
Іллі Сметаніну, який тривалий час співпрацював з Росією та здав агресору під обстріл Луцький військовий аеродром, продовжили строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Про те, що відбувся розгляд клопотання щодо підозрюваного у державній зраді, повідомили на сторінці Луцького міськрайонного суду. У коментарі виданню у суді підтвердили, що йдеться про Іллю Сметаніна.

Розгляд клопотання про продовження строку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою розглянула учора, 27 квітня, суддя Олеся Калькова.

За наслідками розгляду до підозрюваного застосували запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, строком на 60 днів з можливістю внесення застави. Розмір застави визначили на підставі частини 3 статті 183 КПК України – 800 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 1 984 800 гривень.

Як пояснили у суді, згідно зі статтею 183 КПК України, суддя може не визначати заставу лише у конкретних випадках у разі тримання під вартою. Справа Сметаніна під цей перелік не підпадає, тому мав бути визначений розмір застави.

Нагадаємо, Служба безпеки України затримала зрадника, який «здав» ворогу під обстріл Луцький військовий аеродром. Ним виявився лучанин, так званий авіалюбитель, вже відомий причетністю до «руского міра» Ілля Сметанін.

Сметанін передавав ворожим спецслужбам інформацію про типи і кількість військових літаків, місця їх дислокації, тренувальні польоти, особисті дані військовослужбовців аеродрому.

Протягом 24-28 лютого він постійно «зливав» інформацію про результати вторгнення російських військ на Волинь.

Завдяки його «допомозі» 24 лютого аеропорт був обстріляний із ракет.
Після цього зрадник доповів про результат удару в РФ.

«Я познайомився з офіцером Російської Федерації у 2010 році через соцмережу. Він намагався у мене вивідати інформацію про діяльність аеродрому. У 2017 році я особисто зустрівся з ним в Москві, де він повідомив, що працює на ФСБ РФ. В майбутньому я розповсюджував інформацію на інтернет-сторінці: фотофіксацію польотів літаків і захисних споруд Луцького військового аеродрому. В ніч з 23 на 24 лютого я почув, як літаки летять з Луцького військового аеродрому. Намагався зв’язатися з військовослужбовцями бригади, щоб дізнатися, що сталося і куди вони летять. Після обстрілу Луцького аеродрому я зв`язався з офіцером збройних сил РФ. Він повідомив мені, що удар відбувся по аеродрому як стратегічному об'єкту і в найближчий час більше ударів не планується по Луцьку. Подальші вказівки я мав отримувати додатково», - сказав Сметанін на оприлюдненому СБУ відео.

Через деякий час аеродром у Луцьку обстріляли вдруге. Зранку 11 березня пролунали 4 гучні вибухи.
Внаслідок цього загинули четверо військовослужбовців, 6 людей поранено.

Довідково: відповідно до частини 1 статті 111 Кримінального кодексу, державна зрада - діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.


Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 30
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
То яка може бути застава, зрадник, то вже навіть не смішно
Відповісти
Почему эта погань еще не наказана смертной казню.
Відповісти
Чому так довго проходить досудове сідство? Він сам все визнав! Що ще потрібно? Суд і каталажка, де буде гнити до кінця свого нікчемного життя! Яка застава? Щоб дома жер ковбасу і пив горілку! Музикакнт хренов!Чому так ДОВГО триває слідство, із=за чого суд відпустив цю погань під заставу???!!!
Відповісти
...внаслідок цього загинули четверо військовослужбовців, 6 людей поранено... Якщо випустять, він додому дойде?
Відповісти
Як я розумію, його звинувачують в острілі аеродрома 24 лютого. Тоді, здається, загиблих не було. Якщо загиблих не було, то заставу суд насправді не міг запропонувати. Після 14 квітня цього року за державну зраду і інші злочини проти державності застава вже не передбачена.
Відповісти
Тому що у нас правова держава?
Відповісти
Нажаль, до 14 квітня цього року за державну зраду, якщо вона не привела до загибелі людини, передбачалась застава.
Відповісти
Суддю, який дозволяє заставу в таких випадках, необхідно самого судити, але вже без застави. Загинули (вбиті) люди, пошкоджено і знищено майна на мільярди, а тут відпустити за недорого. Це раз. А по-друге : а звідки в підсудного така сума? За скільки Україну продав? Чому не конфіскували?
Відповісти
Суддю треба посадити в тюрму а то вони вже не звертають увагу на закони
Відповісти
Імя судді бажано назвати, що б він швише приєднався до руского кораббля.
Відповісти
Імя судді бажано назвати, щоб швидше приєднався до руского корабля!!!
Відповісти
1. Закон зобов'язує запропонувати заставу.
2. Він звинувачується в ракетному ударі 24 лютого, тоді люди не загинули.
3. Де ви прочитали, що він вніс заставу?
4. Щодо розміру застави дивиться "Стаття 182. Застава" КПК України.

"4. Розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, обвинуваченого, інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов’язків та не може бути завідомо непомірним для нього."

Тобто треба розуміти, що не можна призначати заставу, яку людина невзмозі заплатити.
Відповісти
Суддя якраз діє згідно закону. На час вчинення злочину саме таким чином мав бути встановлений запобіжний захід.
Відповісти
Ви б хоча б новину читали би. Суддя там вказана жирним шрифтом. І вона діяла якраз згідно з законом.
Відповісти
кцапія внесе заставу за свого шпигуна і він втіче.
Що це за держава, якій байдуже походження коштів?
Де в скромного піаніста офіційні 2 000 000 гривень?
Що це за держава?
Відповісти
Не сумніваюсь, що заставу за шпигуна внесе РПЦ-МП або анонімне "підприємство".
Відповісти
Ох:єть
Відповісти
1) Сметанін не є людиною. Він людиноподібна істота.
2) В умовах тотальної війни треба забути про ці нікчемні, перераховані тобою посилання на кастрований закон і бавитися в дешевих і цинічних судових вертепах.
3) Призупинити діяльність судів, натомість ввести військово-польові трибунали
4) Цим трибуналам пильно придивитись до суддів, адвокатів та інших "вєлікіх" поборників верховенства права, що вигорожують військових злочинців.
Відповісти
Суддя що, працює на кацапа ,чи як ,хоча які судді в Україні -це збвіговисько корупціонерів зрадників і підарні ,яку пора гнати з неньки ,або на нари жерти баланду .
Відповісти
На момент прийняття рішення вже діяла норма закону, що забороняла випускати Сметаніна. Яка ГАНЬБА!!! Суддя або БАРИГА, або ЗРАДНИЦЯ!!!
Відповісти
За 2 мільони гривень встануть з мертвих ті, хто загинув. До стінки- військовий час.
То
Відповісти
За 2 мільони гривень встануть з мертвих ті, хто загинув. До стінки- військовий час.


Відповісти
1) В законодавстві немає поняття людиноподібна істота.
2) В умовах війни закон не перестає діяти, як би тобі цього не хотілося б. Це і відрізняє нас як цивілізовану правову демократичну державу від наших ворогів.
3), 4) Свої вологі фантазії залиш при собі, а то так колись і за тобою прийдуть. Вчи історію краще, чим закінчується влада невігласів
Відповісти
"На момент прийняття рішення вже діяла норма закону"

Норма закона повинна діяти на момент скоєння злочину, а не момент прийняття рішення.
Відповісти
Аліна, воєнний стан (а не військовий час) - не привід чинити беззаконня. Зрозумійте це вже, треба ж починати колись думати нарешті.
Відповісти
Прочитавши коменти до публікації то зауважив, що в Україні зберігається послід кацап'я!!!Поясню - бачу, що багато з Вас не ходили до окуліста і роблять висновки із заголовку, по -друге, багато хто з Вас будучи, наприклад, будівельником, стає одразу ж юристом, пепепрофілювались????Чи щось в голову дає?Питаня для тих хто в танку юридичному, Ви хоть знаєте сам пооцес як відбувається взяття під варту?ви знаєте коли може суд визначити розмір застави?а саме головне, ви знаєте хто збирає всі докази, на підставі яких, суд вирішує долю особи???Тоді велике прохання до "до юридичних експертів" візьміть нормативно правові акти і почитайте, а тоді кажіть який суддя винний. Закони пишуть не судді, але вони мусять їх дотримуватись. От коли Ви зрозумієте сам процес від А до Я, тоді ви нарешті зрозумієте, точніше нарешті вникнете в питання, яке торбує спільноту. Висновок моралі - якщо нічого не знаєте, то не пізditь що попало. А на рахунок чи ця особа винна чи ні, то, повірте, суд розбереться вже на стадії судового розгляду, а не тоді коли обирається міра запобіжного заходу. Так що, займайтесь тією справою, якою ви володієте, а проктолог, як кажуть, прийме роди)Слава Україні!!!
Відповісти
Прочитавши коменти до публікації то зауважив, що в Україні зберігається послід кацап'я!!!Поясню - бачу, що багато з Вас не ходили до окуліста і роблять висновки із тексту, не вникаючи в нього, по -друге, багато хто з Вас будучи, наприклад, будівельником, стає одразу ж юристом без здобуття відповідної освіти????Питаня для тих хто в "танку юридичному", Ви хоть знаєте сам пооцес як відбувається взяття під варту?ви знаєте коли може суд визначити розмір застави?Тоді велике прохання до "до юридичних експертів" візьміть нормативно правові акти і почитайте, а тоді кажіть який суддя винний. Закони пишуть не судді, але вони мусять їх дотримуватись. От коли Ви зрозумієте сам процес від А до Я, тоді ви нарешті зрозумієте, точніше нарешті вникнете в питання, яке торбує спільноту в даному випадку. Висновок моралі - якщо нічого не знаєте, то не пізditь що попало. А на рахунок чи ця особа винна чи ні, то, повірте, суд розбереться вже на стадії судового розгляду, а не тоді коли обирається міра запобіжного заходу. Так що, займайтесь тією справою, якою ви володієте, а проктолог, як кажуть, прийме роди)Слава Україні!!!
Відповісти
Так може ви щось по суті то напишете, а то виглядає саме так, що це ви тут попиздіти вирішили. А сам такий наче д'Артаньян в шляпі, але ж по суті той самий проктолог.
Відповісти
Яка нах застава? Ви що здуріли в такий час, розстріляти зрадника і все,а суддю перевірити терміново що це таке!
Відповісти
Тварюка. Ті що тут виписують про відсутність жертв. Бовдури, аеродром бомбили двічі, двічі. 11 березня були жертви! Були, не були. Він гнида , він привів в наше місто зло та біду.
Відповісти