На старій будівлі волинянин випадково знайшов 90-літні «автографи». ФОТО

На старій будівлі волинянин випадково знайшов 90-літні «автографи». ФОТО
На стіні колишнього залізничного училища, що у Ковелі, знайшли давні «автографи». На цеглі видряпані імена та прізвища, а також цифри.

Про це у соцмережі facebook написав Сергій Товкач.

Будівля розташована на вулиці Залізничній, 17.

"Зовнішній вигляд споруди практично один в один збігся із зображенням на архівному знімку: сучасна «Ковельська лінійна санітарно-епідеміологічна станція на Львівській залізниці» МОЗ України і Ковельське залізничне училище першого десятиріччя минулого століття розміщені в тому ж будинку. Нині – на вулиці Залізнична, 17.

Відомо, що залізнична інфраструктура у Ковелі почала розвиватися наприкінці ХІХ століття, а з перших років ХХ – з початком будівництва залізниці Київ – Ковель тривало спорудження станцій, колій... 10 березня 1902 року на ділянці Київ – Ковель було відкрито рух пасажирських потягів, а 6 жовтня підписано остаточний акт введення залізниці в експлуатацію.

Очевидно, що тогочасний уряд Російської імперії потребував кваліфікованих залізничних кадрів, саме тому в крупному транспортному вузлі – Ковелі відкрили залізничне училище. І невідомий фотограф зафіксував на фронтоні напис: «Училище. 1901».

Наступні десятиліття неабияк змінили політичну карту світу. У вирі Першої світової війни зникли як Російська імперія, так і Австро-Угорська з Німецькою імперії, війська яких топтали ковельську землю. Згодом, по наслідках радянсько-польської війни наше місто на два десятиліття опинилося під владою Другої Речі Посполитої…

Підійшовши до історичної пам'ятки з намаганням віднайти кращий ракурс для зйомки, зненацька почув: «Фотографуєте?» До мене підійшов чоловік, котрий розчищав сніг перед входом і зі словами «Краще зніміть ось це!» провів до стіни будинку. «З іншого боку теж таке є…» - додав на прощання.

Придивився - на жовтуватій цеглі стіни ганку проступили численні написи-автографи! “Slominski.III/IV 1931”, “W.Owczynnikow”, “Rychlinski, 22”, “Pikulski”, “Lassota”, “Wanda Wojcikowna. Rok 1933”…", - йдеться в дописі.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: премодерація для всіх
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.