На Волині майже половина місцевих рад – без грошей

На Волині майже половина місцевих рад – без грошей
У Волинській області 245 з 408 сільських, селищних та міських брад не мають фінансування.

За попередніми даними, які озвучили під час засідання колегії облдержадміністрації, на Волині внаслідок реформи міжбюджетних відносин гостро постала проблема незабезпеченості фінансовими ресурсами бюджетів міст районного значення та сільських і селищних рад, - про це повідомили в прес-службі голови Волинської ОДА.

Так із 408 сільських, селищних та міських (міст районного значення) бюджетів кошти для утримання апаратів місцевих рад у повному обсязі передбачено лише у 245-ти, у решти ж територій фінансових ресурсів для утримання органів місцевого самоврядування недостатньо. В цілому дефіцит складає понад 11 мільйонів гривень. Найбільше таких проблемних громад у Ратнівському, Ковельському та Маневицькому районах.

Як свідчить попередній аналіз доходів та витрат місцевих бюджетів області, у разі об’єднання громад більшість питань щодо утримання закладів соціально-культурної сфери та апаратів місцевих рад буде вирішено.

За словами заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, на Волині процес об’єднання територіальних громад перебуває на стадії обговорення: на всіх рівнях виконавчої влади області проводиться постійна робота, відбуваються наради та засідання. Окрім того, в Ковельському районі та місті Нововолинськ створені окремі робочі групи.

"Зрозуміло, щось нове завжди лякає, адже на сьогодні більшість територіальних громад області ведуть усталений спосіб життя, а тому після об’єднання бояться опинитися у гіршій ситуації, але це хибне припущення, – запевняє Сергій Дмитрович. – Просто у такому вигляді, який наразі є, окремі громади не можуть себе профінансувати. Головним завданням укрупнення територіальних громад є не лише поліпшення матеріальної сторони та забезпечення добробуту громадян, а перш за все, надання сільським громадам якісних базових соціальних та адміністративних послуг, які існують на рівні міст. Разом із тим, після об’єднання громад можна сподіватися на більш ефективне використання бюджетних коштів та інших ресурсів".

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
"Разом із тим, після об’єднання громад можна сподіватися на більш ефективне використання бюджетних коштів та інших ресурсів".- Звідки кошти візьмуться після обєднання, про це взагалі не хочуть говорити. Ці кошти що , РІЧКОЮ ПОТЕЧУТЬ ПІСЛЯ ТАКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ? При такому укрупненні ВЕЛИКІ ЦЕНТРИ отримають щось, а малі - мало що! Результат буде такий як нині- для людей вигоди не бачу, лише одні ЗАМОРОЧКИ ТА ПРОБЛЕМИ!
Відповісти
Розігнати всі ради, нехай керують МАЙДАНЦІ, АВТОМАЙДАНЦІ, САМООБОРОНЦІ, СЕКТОРЦІ ТА ІНШІ ..ЦІ!!! Завжди треба шукати першопричину проблеми і винних. Хто змінив в країні життя на "краще" той хай і гроші для громади шукає!
Відповісти