В Україні реформують службу зайнятості

В Україні реформують службу зайнятості
Міністр соціальної політики України Павло Розенко презентував концепцію реформування служби зайнятості.

На основі вивчення і застосування міжнародної практики в Україні сформують якісно новий сервіс для громадян, повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

Існуючу ситуацію на ринку праці України Розенко охарактеризував як складну, але загалом керовану. „2014 року проти 2013-го кількість зайнятого населення скоротилася на 1 мільйон 200 тисяч осіб, - повідомив очільник Мінсоцполітики. – Це прямий наслідок агресії Росії та викликаного нею зниження економічної активності. Лише у Донецькій області, за експертними оцінками, втрачено 800 тисяч робочих місць”.

„Втративши роботу, опинившись в епіцентрі бойових дій, 1 мільйон 345 тисяч українців були змушені покинути свої домівки, - продовжив Міністр. – Найбільше внутрішнє переміщення громадян за всю історію незалежної України призвело до зростання напруги в питанні зайнятості і в регіонах нашої держави, які перебувають поза зоною АТО”.

„Ми уникли обвалу на ринку праці, але макроекономічна ситуація продовжує ускладнюватися, - продовжив Міністр. – За прогнозами експертів, в Україні до кінця цього року очікується зростання безробіття до 11 відсотків. Тому ми розробили і маємо намір реалізувати низку принципових кроків, які допоможуть дати вірні відповіді на виклики, що постануть перед нами як країною до кінця 2015-го і наступного року”.

„Ключовим, основоположним рішенням” назвав Павло Розенко заплановане у рамках реформи створення Національного агентства зайнятості на базі існуючої Державної служби зайнятості. Агентство виконуватиме функції виконавчої дирекції Фонду соціального страхування на випадок безробіття.

Акцент у практичній роботі Агентства робитиметься на активному посередництві і регулюванні ринку праці за допомогою новітніх інформаційних технологій. Буде сформовано єдину електронну базу вакансій.

„Зміняться підходи у роботі з зареєстрованими безробітними, - наголосив Розенко. – Посилюється страховий принцип виплати допомоги по безробіттю. Активніше підтримуватимуться підприємницькі ініціативи зареєстрованих безробітних”.

Агенція розширюватиме можливості працевлаштування громадян, застосовуватиме нові механізми підтримки молоді віком до 24 років (залучення випускників до роботи на умовах стажування за взірцями Німеччини і Румунії), сприятиме збереженню зайнятості людей, старших за 45 років. Активніше вирішуватимуться питання зайнятості членів особистих селянських господарств, учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб та інших категорій.

До функцій Національного агентства зайнятості буде також віднесено моніторинг випадків дискримінаційних обмежень, що містяться у оприлюднених вакансіях, з подачею цієї інформації до Державної служби з питань праці для відповідного реагування.

Окрім того, Мінсоцполітики і створюване Нацагентство зайнятості отримають функції прогнозування ситуації на ринку зайнятості, зокрема щомісячне публічне представлення оцінки ситуації на цьому ринку.

Розенко заявив, що Національне агентство зайнятості має запрацювати вже до кінця року.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 2
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Нюню, 25 років переіменовують вже всіляки держ кантори, толку....
Відповісти
суть реформ, перейменувати і розповідати що це робиться на основі європейського досвіду.
Відповісти
Останні новини
В Україні реформують службу зайнятості
26 червень, 2015, 11:30