вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

З 1 липня запроваджено новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян

З 1 липня запроваджено новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян
З 1 липня 2015 року запроваджується новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї, який передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 04 червня 2015 року № 389.

Про це повідомляє сайт Луцької міської ради.

На пільги без змін можуть розраховувати інваліди війни, учасники бойових дій, особи, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи I-II категорії, ветерани військової служби та деякі інші категорії.

Пільги в залежності від доходу надаватимуться:

- учасникам війни; членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни; особам, на яких поширюється чинність зазначеного Закону; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдови (вдівці) та батьки померлих осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною (ЗУ „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”);

- багатодітним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу та прийомним сім’ям (ЗУ„Про охорону дитинства”);

- особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеним до категорії 3; дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 3, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою; сім’ям, які мають дитину-інваліда, інвалідність якої пов'язана з наслідками Чорнобильської катастрофи (ЗУ „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”);

- працівникам міліції на пенсії, особам начальницького складу податкової міліції, особам рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби; дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби, загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків, непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні (ЗУ„Про міліцію”);

- особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (ЗУ „Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”);

- пенсіонерам, які раніше працювали педагогічними працівниками, медичними і фармацевтичними працівниками, пенсіонерам, які раніше працювали у бібліотеках, у сфері захисту рослин, в державних та комунальних закладах культури, закладах освіти сфери культури (ЗУ „Про освіту”, Основи законодавства України про охорону здоров'я, „Про бібліотеки і бібліотечну справу”, „Про захист рослин”, „Про культуру”);

- жертвам нацистських переслідувань (ЗУ„Про жертви нацистських переслідувань”);

- дітям війни (ЗУ „Про соціальний захист дітей війни”);

- батькам та членам сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов'язків; особам, звільненим зі служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років та які стали інвалідами під час виконання службових обов'язків (Кодекс цивільного захисту).

З 1 липня цього року при визначенні права на пільги до уваги братимуться доходи пільговика і членів його родини за останні шість місяців.

До членів сім'ї пільговика під час надання пільг належать особи, на яких згідно із законодавчими актами поширюються пільги: дружина (чоловік); їх неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; непрацездатні батьки; особа, яка перебуває під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.

До сукупного доходу сім'ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності.

Пільговики, до сукупного доходу сім’ї яких входять доходи, зазначені вище (крім пенсії та соціальної допомоги), або до складу сім’ї яких входять працездатні особи, подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення декларацію про доходи сім’ї пільговика за встановленою формою, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

Якщо він буде більший за величину податкової соціальної пільги (тобто, 1710 гривень), дана родина не матиме права на пільги. Коли ж середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї буде менший за 1710 гривень, то даний пільговик і надалі буде користуватися знижкою в межах соціальних норм.

Визначення права на пільги здійснюватиметься без звернення пільговиків. Про необхідність представлення додаткових документів про доходи та про відсутність права на пільги громадяни будуть повідомлені.

Прийом документів для надання пільг з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї проводиться в:

- департаменті соціальної політики (пр-т Волі, 4а) каб. 102, тел. 728205;

- ТзОВ “Місцевий обчислювальний центр” (вул. Ковельська, 66), тел. 778606.

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram! Також за нашим сайтом можна стежити у Twitter, Google+ та Instagram.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 6
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Знов педагогічним працівникам. В селах працівники шкіл найбагатші люди. Щоб влаштуватись прибиральницею кандидатів більше ніж в депутати до Верховної зРАДИ
Відповісти
ЧИТАЙ УВАЖНО а потім пиши коментарі
Відповісти
Складається враження, що людина існує для держави для того щоб законним чином поглумитися і принизити,кидаючи безжалісно у прірву бідності. Маючи 38 років безперервного стажу отримала звання "Ветеран Праці" і мізерну пенсію(1177гр.). Як дитина війни користуюсь пільгами.
Мій Чоловік тричі" Ветеран Праці" і має стаж 50 років, бо навіть у пенсійному віці працював, дбаючи про сімейний бюджет. Отримав пенсію 1895 гр і теж відноситься до категорії діти війни.
За новим порядком надання пільг його повідомлено,що знімають пільги "дитина війни"так як його пенсія перевищує велечину податкової соціальної пільги 1710 гр.
Я не думаю, що ті хто приймають такий порядок пільг живуть на такі кошти, і вони ніколи не зрозуміють людей похилого віку, які мають щоденну потребу у ліках,не кажучи про оплату комунальних послуг і продукти харчування, що зростають з космічною швидкістю. Це є цілеспрямоване знищення українського народу: голодом , холодом і нарешті зломити психологічно.

Відповісти
Коли ж середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім'ї буде менший за 1710 гривень, то даний пільговик і надалі буде користуватися знижкою в межах соціальних норм
Відповісти
+5! все вірно! нас хочуть знищити....
Відповісти
Складається враження, що людина існує для держави для того щоб законним чином поглумитися і принизити,кидаючи безжалісно у прірву бідності. Маючи 55 років безперервного стажу маючи статус Учасника війни " переселенка" Операція Вісла" позбавлена пільг,
В пенсійному віці працювала, дбаючи про сімейний бюджет.
За новим порядком надання пільг повідомлено,що знімають пільги "так як МОЯ пенсія перевищує велечину податкової соціальної пільги 1710 гр.
Я не думаю, що ті хто приймають такий порядок пільг живуть на такі кошти, і вони ніколи не зрозуміють людей похилого віку, які мають щоденну потребу у ліках,не кажучи про оплату комунальних послуг і продукти харчування, що зростають з космічною швидкістю. Це є цілеспрямоване знищення українського народу: голодом , холодом і нарешті зломити психологічно.ЧОМУ статус може залежати від пенсії,п,Яценюк ВИ ЦІЛЕСПРЯМОВАНО боритесь проти народу,невже ви єкономите на цих копійках,принижуете статус" учасника війни"
Відповісти
Останні новини
З 1 липня запроваджено новий порядок надання пільг окремим категоріям громадян
30 червень, 2015, 10:52