вхід реєстрація
Правила   Реклама   Контакти  

На Волині бракує цифрових станцій

На Волині бракує цифрових станцій
У Волинській області недостатня кількість цифрових станцій. Волинь — єдина область в Україні, де головна телевізійна станція і адміністрація регіонального представництва Концерну радіомовлення радіозв'язку та телебачення знаходяться не в обласному центрі (в Ковелі).

Вже 2016 рік — а за 5 років нічого так і не зроблено. Ряд районів області — це і Маневицький, Ратнівський, частина Камінь-Каширського, Любомльського, частково і Ківерцівський район (Цумань і Олика) не покриті цифровим телебаченням, - повідомляє ТЦК Ковель.

Радіоприймачі все впевненіше говорять російською. Телефон пропонує перейти в роумінг, а зустрічні машини — подивитись на білоруські номерні знаки.

Житель одного з сіл Степан розповів, що люди хочуть нашого інформаційного простору і ефірного телебачення, оскільки з українських телеканалів працює тільки 1+1. Деколи «проб'є» “Аверс”, але невпевнено. “Інтер” також працює дуже слабко. Всі хочуть бачити українське Т2. В прикордонних районах Волині впевнено приймаються лише кілька національних телеканалів.

Раніше Волинь як прикордонна область не мала повноцінного покриття тв-сигналом: це стосується Шацького, Любомльського, північних районів області, які межують з Білоруссю, через те, що присвоєння частот для телевізійного мовлення потребувало міжнародної координації.

Географічне розташування області не сприяло такій координації. Аналоговим телебаченням покриті — деякі програми приймаються добре, наприклад, УТ-1, студія 1+1, а ряд програм телеканалів, які вже з'явилися після 2000 року, - значно гірше: їх бачать тільки в обласному центрі, Ковелі, Нововолинську. В числі таких і регіональні мовники — обласна ДТРК та канал “Аверс” мають покриття 50 відсотків території області.

П’ять років тому почали впроваджувати цифрове телебачення у Волинській області. Однак з того часу провайдером даної програмної послуги - ТОВ «Зеонбуд» - встановлені телевізійні станції лише на 6 об’єктах державного оператора — Концерну РРТ. А це забезпечує покриття цифровим сигналом лише 60 – 65% території області.

Немає частотних присвоєнь і на тих радіотелевізійних станціях Волинської філії Концерну РРТ, де вже сьогодні є можливість поставити передавальне обладнання. Ліцензувався “Зеонбуд”, всі вільні частоти в дециметровому діапазоні були віддані “Зеонбуду”. 664 частоти на той момент віддали, при тому, що правильне планування, згідно з встановленими і розрахованими угодою “Женева 2006” синхронних зон, для цього товариства мало виділятися 320 частот. Це орієнтовна кількість, але можна відчути різницю — 664 дали, а понад 300 потрібно, щоб правильно організувати синхронне мовлення.

У фінансовому вимірі ціна питання - 22 мільйони гривень. За розрахунками Держтелерадіо України, саме стільки грошей потрібно, аби вітчизняний телевізійний продукт був доступний на всій території Волині.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію