Містичні підземелля України. ФОТО

Містичні підземелля України. ФОТО
Часом підземелля можуть розповісти про місто більше, ніж наземна архітектура. Стокілометрові лабіринти, предмети побуту, написи на стінах – ось далеко не повний перелік того, що можна побачити під час екскурсії підземеллям.

Кажуть, що свої підземні ходи має ледь не кожне історичне місто України. Іloveukraine обрали 5 найзагадковіших підземель.

Луцьк

Підземні лабіринти Луцька знаходяться під Кафедральним костелом і датуються XV-XVII століттям. Їхнє призначення – додаткові шляхи відступу до околиць. Існує також окремий хід до річки, що давав змогу поповнювати запаси прісної води під час облоги.

Про Луцькі підземелля існує чимало легенд, за якими під будівлями наземного старого міста існує ще одне, підземне, зі своїми таємницями. Подейкують, що старий Луцьк підземними ходами був зв’язаний із Шепельським і Жидичинським городищами, Олицьким замком та іншими укріпленнями навколо нього. Науковці стверджують, що це лише легенди, які нічим не підтверджуються. Але, як відомо, у кожній легенді є зерно історичної правди.

Загалом екскурсія луцькими підземеллями може видатися надзвичайно моторошною. Тут знаходиться тюремний комплекс з камерою-одиночкою. Сміливці навіть можуть уявити себе середньовічними в'язнями.

Також у луцьких підземеллях зберігаються могили давніх князів, єпископів і заможних лучан, і екскурсоводи люб`язно розкажуть про всіх.

Рівне

Історія рівненських підземель захоплює. Під тутешнім асфальтом вже сотні років знаходяться залишки стародавнього міста, яке за своїм розміром було в рази більшим, ніж сучасне Рівне.

Науковці стверджують, що це Суренж – стародавня слов`янська столиця, що існувала з II до IX століття. Колись у ній проживало понад 120 тисяч людей. Згодом місто знищила страшна епідемія чуми…

Лише нещодавно почали проводитися дослідження рівненських підземель, тож, імовірно, невдовзі ми почуємо ще більш вражаючу інформацію.

Острог

Підземелля Острога – це надзвичайно розгалужена система підземних споруд, що почала створюватися ще в IX столітті. Тож не дивно, що досі тут знаходять різноманітні предмети побуту часів Київської Русі.

У Острозькому замку зберігся колодязь, по якому спускалися в підземелля. Про це місце існує цікава легенда. Мовляв, єзуїти десятиліттями намагалися пізнати таємницю острозьких підземель, але кожен, хто туди спускався, не повертався. І якось молодому хлопцеві-злодюжці, що був засуджений до страти, запропонували спуститися в підземелля. Якщо повернеться – обіцяли помилувати.

Хлопця обв`язали мотузкою й спустили у колодязь. Довго він там блукав… У якийсь момент мотузка засіпалася й єзуїти почали тягти юнака нагору. Але замість нього мотузкою був обв`язаний сивий дід, на якого перетворився хлопець. Як не розпитували його єзуїти, він не схотів розповідати, що ж насправді з ним відбулося в острозьких підземеллях.

Львів

Надзвичайно цікавою є екскурсія львівськими підземеллями. Тут як ніде можна відчути містичну й загадкову атмосферу середньовічного Львова, наповнену міфами та легендами.

Стокілометрова система підземних ходів сполучає між собою практично всі давні споруди. Але, мабуть, найвідомішим підземеллям міста є штучно прихована під шаром бетону річка Полтва. Львів`яни дуже їй вдячні, адже за часів ІІ Світової війни вона кілька разів рятувала жителям міста життя: спершу в мряці штучних проходів від фашистів ховалися сотні євреїв, згодом тут ховалися українці, але вже від радянських воїнів.

Одеса

Про одеські катакомби згадують, як про місце, що притягує шукачів золота.

Та нині ці легенди про скарби піддаються сумніву. Але в будь-якому разі неодмінно слід сходити сюди на екскурсію.

Диву даєшся, але підземні ходи катакомб простяглися під Одесою і її передмістями на 2,5 тисячі кілометрів. Утворилися вони внаслідок інтенсивного використання ракушняку для будівництва міста.

Історія катакомб багата не героїчні події. Особливо – за часи Другої світової війни. На згадку про масовий рух опору, що мав місце в катакомбах, нині тут діє Музей партизанської слави. 

Бажаєте дізнаватися головні новини Луцька та Волині першими? Приєднуйтеся до нашого каналу в Telegram!
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі 0
  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.